Podsumowanie Tygodnia #35

Koniec wakacji dla większości uczniów, to czas apokalipsy. Powrót do szkoły i do szarej rzeczywistości pełnej obowiązków. Ale w branży gier wideo, to wybudzenie się z letargu. To czas gdzie zaczyna się coś dziać. To czas dużych premier gier, na które czekaliśmy długie miesiące. To czas na kolejne Podsumowanie Tygodnia. 


Zaczniemy może od gry Destiny 2, w którą ostatnio trochę pograłem w otwarty testach. Tytuł ten będzie mieć swoją premierę na konsolach już 6 września, a na PC dopiero 24 października. O pełnych wrażeniach z beta testów opowiem w innym artykule. Tutaj tylko wspomnę, że przy grze bawiłem się dobrze, lecz beta testy stanowczo trwały zbyt krótko, by nacieszyć się w pełni tym tytułem. Co do wymagań gry, to do zabawy w 60 klatkach na sekundę i w rozdzielczości Full HD, niestety trzeba będzie posiadać małego potworka. By bawić się przy stałych 30 klatkach na sekundę, według informacji znalezionych w internecie, wystarczy już poczciwy GTX 750 Ti i Pentium G4560. Ja uzyskałem na swoim sprzęcie średnio 45-50 klatek na sekundę. Spadków poniżej 30 nie uświadczyłem. Mój sprzęt, to posesor AMD FX 8350 i karta grafiki GTX 980 Ti. Wracając do samej gry. To ostatnio w sieci pojawił się nowy trailer, który mnie urzekł i rozbawił do łez. Tekst "tylko nie szczeniaczki" jest po prostu rozbrajający. Sami zobaczcie. Film poniżej. 
W sieci także pojawił się filmik porównujący grę na trzech platformach: PC, PS4, XB1. Jak łatwo się domyśleć wersja PCetowa jest najładniejsza, choć nie odbiega jakoś strasznie jakością od wersji konsolowych. Największą różnicę natomiast widać w płynności gry, gdzie wersja na PC działa w 60 klatkach, a konsolowe tylko w 30. 
 


Zostawmy "Przeznaczenie" i zobaczmy co się dzieje w obozie Atari. Jakiś czas temu pisałem o nowej konsoli Ataribox, o której jeszcze niewiele wiemy, prócz jej wyglądu i złącz, które mogą sugerować, że na sprzęcie zagramy w jakieś technologicznie nowe gry. Nie opadł jeszcze informacyjny kurz, a tu już pojawiają się dwie kolejne konsole od Atari. Tym razem będzie to sprzęt, na którym zagramy na bank tylko w stare tytuły. Atari 'Retro' Handheld oraz Atari 'Retro' Plug and Play TV Joystick, bo o nich mowa, będą miały wbudowane po 50 klasycznych gier firmy Atari i kosztować będą około 160 złotych. 

Pozostańmy jeszcze w retro klimatach. W sieci pojawiło się demo fanowskiego reamke'u gry Tomb Raider II. Wygląda, to naprawdę dobrze i fani Larty Croft na pewno się nie zawiodą. Nowa, odświeżona wersja pani archeolog działa na silniku Unreal Engine 4, a wiec spodziewajcie się stanowczo ulepszonej grafiki od pierwowzoru. Kiedy pierwszy raz odpaliłem poniższy filmik, z moich ust wydobył się odgłos zachwytu "WOW". 


Co najciekawsze, demo gry można pobrać całkowicie za darmo, link poniżej. 
http://tombraider-dox.com/downloads/
Ten bardzo ciekawy projekt nie będzie zablokowany przez Crystal Dynamics, ani Square Enix, jeśli twórcy nie będą pobierać za niego żadnych opłat. Jeśli zespół projektu chciał coś na tym zarobić, to niestety jest to małe pocieszenie, ale z drugiej strony, mogą pokazać całemu światu swój talent. A nóż, może jakiś duży wydawca ich zatrudni. 

Po sukcesie Pokemon Go i wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości w grze, jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać gry wykorzystujące tę mechanikę. Tytuły te były mniej lub bardziej udane, lecz nikt i nic już nie mogło zatrzymać tej lawiny. W sumie nie mamy na co narzekać, bo została zapowiedziana kolejna gra tego typu i wróże jej dość duży sukces. The Walking Dead: Our World jest grą wykorzystującą licencje serialu, którego nie muszę żadnemu fanowi żywych trupów przedstawiać. A jeśli go nie kojarzysz, to lepiej o min te kilka linijek tekstu. Wracając do gry. Tytuł ten będzie wydany na urządzenia z Androidem i iOS. W walce z zombiakami będą nam pomagać bohaterowie z serialu. I będą to między innymi:  Rick, Daryl i Michonne. Nie wiem jak wy? Ale ja już się nie mogę doczekać. Poniżej znajdziecie zapowiedź tego tytułu.  


Przejdźmy teraz na nasze podwórko, na którym ostatnio dzieje się wiele.
11 bit studios na targach Gamescom 2017 pokazało światu swoje nowe dziecko. Jest nim nowa gra Frostpunk o postapokaliptycznych, zimowych klimatach. Mechanika gry będzie mieszanką buildera z surwiwalem. Zadaniem gracza będzie utrzymanie przy życiu ostatniej żyjącej na ziemi osady ludzkiej.  


Jak najlepiej walczyć z piratami gier komputerowych i z portalami pokroju G2A.COM oferującymi tanie klucze? Umieścić swoją grę na torrentach. Do takiego wniosku doszli twórcy warszawskiego studia Acid Wizard, którzy swój najnowszy tytuł Darkwood udostępnili na Pirate Bay. Oczywiście do każdego kto ściągnie ich tytuł z torrentów, twórcy mają ogromną prośbę, by po zagraniu w grę rozważyć zakup jej z legalnych źródeł. Ciekawa inicjatywa i jestem ciekawy co z niej wyniknie. W sieci pojawił się nowy materiał z gry Seven: The Days Long Gone, to taki taktyczny Thief w rzucie izometrycznym umiejscowiony w dość ciekawym postapokaliptycznym świecie. Tytuł ten tworzony jest przez rodzime studia IMGN.PRO i Fool's Theory. Gra prezentuje się dość przeciętnie, choć nie można odmówić jej pewnego uroku. W sieci pojawił się także zwiastun kolejnej polskiej gry We. The Revolution, krakowskiego studia Polyslash, który na swoim koncie ma nie do końca udanego Phantaruk. Ale wróćmy do "Rewolucji". Tytuł ten pozwoli nam się wcielić w sędziego sądu podczas Rewolucji Francuskiej. Niestety niewiele wiemy jeszcze o tej grze, a zwiastun, który możecie zobaczyć poniżej, niewiele jest wstanie nam powiedzieć o samej rozgrywce. No cóż, pozostało nam tylko czekać na premierę gry, która odbędzie się prawdopodobnie jakoś na początku przyszłego roku (albo jak podają inne źródła, do końcówki tego roku), lub na więcej informacji od twórców o tym tytule. 


I to już ostatnia informacja w tym Podsumowaniu Tygodnia. Na więcej zapraszam na fanpage na FB. 

Komentarze