Wiedźmin 4 - czy są szanse, że powstanie kolejna część w uniwersum Białego Wilka ?

Czy są szanse, że powstanie kolejna część w uniwersum Białego Wilka ?Na to pytanie dość łatwo odpowiedzieć. Sam Adam Kiciński w jednym z wywiadów, wyrażając się dość  enigmatycznie, potwierdził, że to tylko kwestia czasu. 


„Wiedźmin został zaprojektowany jako trylogia. Trylogia nie może mieć czwartej części, natomiast my bardzo lubimy ten świat i zainwestowaliśmy w niego 15 lat życia, bardzo dużo pieniędzy. Pomyślimy pewnie. My myślimy racjonalnie. Czasami mamy dziwne pomysły, ale zasadniczo myślimy racjonalnie. Mamy pełne prawa do gier, one są nasze. Włożyliśmy w promocje ogromne pieniądze, brand jest bardzo silny. Proszę sobie sami odpowiedzieć.” 

Są trzy główne przesłanki, które mówią nam, że kolejna gra w uniwersum Wiedźmińskim na pewno powstanie. 


Czas

Wykreowanie tego świata CD Projektowi zajęło aż 15 lat. Nikt nie porzuca tak mozolnie stworzonego uniwersum, które może jeszcze opowiedzieć nam tyle wspaniałych historii. 

Pieniądze

Dziki Gon okazał się finansowym sukcesem na skalę światową. Kto przy zdrowych zmysłach zabija kurę znoszącą złote jajka ? 

Oczekiwania graczy 

Co tu ukrywać. My gracze chcemy kolejnego Wiedźmina. I większość fanów trylogii w ciemno kupi kolejną część. Jak już na bank wiemy, że Wiedźmin 4 powstanie, to musimy sobie odpowiedzieć na kolejne ważne pytanie. Kiedy zagramy w kolejną część?
Nie liczyłbym niestety na szybki powrót do tego uniwersum. CD Projekt na pewno nie chce zamęczyć tej marki na śmierć, wydając kolejne części co roku. Każda kolejna odsłona wprowadzała szereg zmian i innowacyjnych pomysłów. W tak krótkim odstępie czasowym, jakim jest jeden rok, nie ma najmniejszych szans na wprowadzenie tak dużych zmian. 
Jak dobrze wiemy, CD Projekt także przerzucił większość swoich sił do innego projektu, jakim jest Cyberpunk 2077. Tworzenie dwóch tak dużych gier, jest praktycznie niemożliwe przez te studio. A więc kiedy możemy się spodziewać Wiedźmina Czwartego? 
Myślę, że prace nad grą zaczną się na dobre dopiero po premierze Cyberpunk 2077, która może odbyć się w 2020 roku. Pewnie zastanawiacie się skąd wziąłem tę datę? 
CD Projekt dostało dofinansowanie od państwa na rozwój technologii w swoich grach. Wstępny projekt wykorzystania technologii ma przedstawić najpóźniej do lipca 2019 roku. Czyli prawdopodobnie grywalnej wersji Cyberpunk 2077. Produkcja kolejnej części Wiedźmina potrwa od 4 do 5 lat. Czyli kolejna część Wieśka wyjdzie dopiero około 2025 roku. Może wcześniej, ale bądźmy realistami i rok 2025 jest najbardziej realną datą. Jak już wiemy, że Wiedźmin 4 na pewno zostanie wydany i wiemy mniej więcej kiedy się go spodziewać. Musimy sobie odpowiedzieć na naprawdę ważne pytanie. 
Jaki będzie ten nowy Wiesiek? 
I tu możemy puścić wodze fantazji. 
Co do fabuły, to na pewno będzie intrygująca, pełna zwrotów akcji i dająca graczowi mnóstwo moralnych wyborów, które będa miały niezliczone konsekwencje w grze. Czy głównym bohaterem nadal będzie Geralt? Któż to wie? Ale jest duża szansa, że tym razem Biały Wilk może być drugoplanową postacią. Choć ta obrana droga przez CD Projekt, nie do końca by mi się spodobała. A może REDzi pokuszą się o kompletnie nową historię, z nowymi bohaterami? Ta droga byłaby bardzo ciekawa, ale także obarczona dużym ryzykiem. Pierwsze trzy części Wiedźmina, miały już praktycznie gotowe główne postacie, stworzone przez Sapkowskiego. Ich charakter i osobowość była  nakreślona przez autora książek. REDzi musieli je przenieść do wirtualnego świata, zachowując jak najwierniej ich cechy. Stworzenie od podstaw głównych bohaterów, tak wyrazistych i łapiących za serca graczy, będzie naprawdę nie lada wyzwaniem. 
No dobra, ale co oprócz niesamowitej historii i genialnych głównych bohaterów, zaoferuje nam Wiedźmin 4? 
Jeśli chodzi o mechanikę gry, to na pewno w kolejnej części Witchera, będzie rozwijać technologię wykorzystaną w Cyberpunk 2077. 
Ogromne pieniądze wydane na innowacyjne technologie muszą na siebie zarobić i na pewno jeden tytuł tego nie dokona. 
I jest szansa, że w kolejnej części przygód Geralta znajdą się poniższe mechaniki i technologie. 

City Creation – kompleksowa technologia służąca do kreacji „żywego”, grywalnego w czasie rzeczywistym, miasta o wielkiej skali, która bazuje na zasadach, sztucznej inteligencji
i automatyzacji oraz uwzględnia opracowanie innowacyjnych procesów i narzędzi wspierających tworzenie najwyższej jakości gier z otwartym światem”Cinematic Feel – kompleksowa technologia umożliwiająca dostarczanie unikalnej, filmowej jakości w grach RPG z otwartym światem, uwzględniająca również innowacyjne rozwiązania procesowe i unikalny zestaw dedykowanych narzędzi”
Animation Excellence – kompleksowa technologia umożliwiająca znaczny wzrost jakości i produktywności skomplikowanych animacji ciała i twarzy na potrzeby gier RPG z otwartym światem, uwzględniająca również innowacyjne rozwiązania procesowe i unikalny zestaw dedykowanych narzędzi”
Seamless Multiplayer – kompleksowa technologia umożliwiająca tworzenie unikalnej rozgrywki dla wielu graczy, uwzględniająca wyszukiwanie przeciwników, zarządzanie sesją, replikację obiektów oraz wsparcie różnorodnych trybów rozgrywki razem z unikalnym zestawem dedykowanych narzędzi”

Ostatnia technologia prawdopodobnie raczej nie pojawi się w grze, bo jakoś nie wyobrażam sobie multiplayera w Wiedźminie. No chyba, że REDzi szykują dla nas prawdziwą rewolucję.

No dobra, koniec tych spekulacji. Do roku 2025 zostało jeszcze sporo czasu i wiele może się jeszcze zmienić. 
Komentarze