Podsumowanie Tygodnia #26

Wakacje, to sezon ogórkowy w branży gier wideo. Niewiele premier, a jak już coś pojawi, to raczej nie jest godne uwagi. Lipiec i sierpień, to ogólnie okres stagnacji i ciszy w świecie gier. Mało newsów i plotek, którymi mógłbym z wami się podzielić w Podsumowaniu Tygodnia. Jak żyć panie premierze? Jak żyć? 


Zaczniemy od Mass Effect: Andromeda i od plotek mówiących, że tytuł ten nie ma szans, by dostał fabularne DLC. W sumie fakt ten nikogo nie powinien dziwić, po tym jak gra została odebrana w społeczności graczy. Niskie oceny i niezadowolenie graczy nową odsłoną Mass Effecta, to jak wylany kubeł zimnej wody na głowy twórców. Niekiedy był to kubeł pomyj, który mnie, by skutecznie zniechęcił  do dalszej pracy nad grą. 
Bodajże wczoraj miała miejsce premiera gry Micro Machines World Series. Tytuł ten jest próbą wskrzeszenia kultowego klasyka. Filmiki z gry, jakie nam pokazywał Codemasters i jego dobra ostatnio passa do tworzenia dobrych gier, dała nadzieję graczom, że i tym razem ich najnowsze dziecko będzie hitem, a przynajmniej dobrym tytułem. Niestety pierwsze recenzje jakie pojawiły się w sieci wskazują, że Micro Machines World Series jest słabą grą.  Szkoda, bo liczyłem na nostalgiczny powrót do dzieciństwa z tym tytułem. 
Czy jest ktoś na sali, kto pamięta grę Shenmue? Wielu graczy, którzy pamiętają tę grę, liczyło, że na tegorocznych targach E3 pojawi się trzecia część, która została jakiś czas temu oficjalnie zapowiedziana. Niestety tytuł ten nie pojawił się na E3, ale mam dobrą wiadomość i Shenmue pojawi się na tegorocznym Gamescomie. Twórcy obiecują pokazać nowe materiały z gry i zdradzić kilka nowych informacji. Fani na pewno będą zadowoleni. 
Jak już jesteśmy przy Gamescomie, to Elektronicy pokażą tam nowe materiały z gry Anthem. Jestem bardzo ciekawy, co nam nowego pokażą, bo przecież na E3 pokazali już sporo, a do premiery zostało jeszcze dużo czasu. Może na Gamescomie pojawią się stanowiska, na których będzie można zagrać w ten tytuł?   
W sieci pojawił się filmik przedstawiający system progresji w grze Star Wars: Battlefront 2, do którego mam mieszane uczucia. Z jednej strony, EA zrezygnowało z płatnych DLC, które dawały nam dodatkowe gwiezdne karty i nowe uzbrojenie, ale z drugiej strony, wprowadziło mikrotransakcje i wirtualną walutę, za którą będziemy kupować te wszystkie dodatkowe rzeczy. Mam pewne obawy, że osoby sięgające do portfela, będą miały przewagę nad graczami, którzy tego nie zrobią. Oby EA dobrze zbalansowało ten aspekt, bo inaczej biada im.   
O małych rewolucjach w Far Cry 5 już wspominałam w innym artykule, ale warto przypomnieć, że twórcy chcą nam oddać większą swobodę w działaniu i likwidują minimapę i wieże. Nie będziemy już prowadzeni przez twórców za rączkę jak małe dzieci i mam tylko nadzieję, że wszyscy nie pogubimy się wielkim świecie Far Cry. 
Czy ktoś podrzuca świnie twórcom gry The Last of Us 2? Nie dosłownie, ale faktem jest, że w studio Naughty Dog grasuje prawdziwa świnia i nie chodzi tu o jakiegoś niechlujnego pracownika, który nie umie się zachować przy stole, ale o prawdziwą świnkę, która została wykorzystana do odwzorowania ruchów tego sympatycznego zwierzęcia w grze. Trzeba przyznać, że dbanie o takie detale zasługuje na szacunek. 

Jak już wiemy Assassin’s Creed: Origins będzie miał ogromny, otwarty świat. Wiemy jak trudno jest zapełnić tak duży wirtualny świat ciekawą zawartością i nie wpaść w pułapkę “dnia świstaka”. Ubisoft obiecuje, że poboczna zawartość w grze będzie wysokiej jakości. Ehe, jak nie zobaczę, to nie uwierzę.
  


Jak jesteśmy przy cichych zabójcach, to Ubi ma jeszcze dla nas jedną grę w uniwersum Assassin’s. Tym razem jest to gra na urządzenia mobilne i będzie produkcją free to play. 
CI Games rezygnuje z produkcji gier wysokobudżetowych. No co wy nie powiecie. Chyba nikt nie miał wątpliwości, że tak się stanie po nieudanym Sniper 3: Ghost Warrior. W branży aż huczało o tym i nikt nie jest chyba zaskoczony tym faktem. Z jednej strony, to szkoda, że polskiemu wydawcy nie udało się zdobyć światowego rynku. Jeden CD Projekt, to za mało.  I to już wszystkie najciekawsze informacje z tego Podsumowania Tygodnia. Trzymajcie się ciepło i korzystajcie ze słonecznej pogody. 


Komentarze