Pierwsze zdjęcia nowej konsoli Atari

Wspomniałem ostatnio, że wakacje to okres ogórkowy w branży gier wideo i w sieci nie ma ciekawych newsów. A tu nagle... wielkie buuum i Atari pokazuje całemu światu swoją nową konsolę. 


Nowa konsola od Atari będzie zwać się Ataribox. Nazwa nie jest może jakaś oryginalna i nie chwyta za serce, ale nie jest to najważniejsze. Niestety oprócz wyglądu konsoli nic jeszcze o niej nie wiemy. Nie znamy specyfikacji technicznej, która dość mocno mnie interesuje. Ale przejdźmy do wyglądu konsoli. 
Na rynku pojawią się dwie wersje kolorystyczne. Czerń z czerwienią i czerń z imitacją drewna. Konsola przypomina nieco Atari 2600 z 1977 roku i wygląda na prawdę interesująco. Na zdjęciach widać tylni panel, na którym znajdują się: 

  • slot na kartę SD
  • wyjście HDMI
  • 4 gniazda USB
  • wejście Ethernet
  • i wejście na słuchawki
Tylni panel sugeruje, że na konsolę pojawią się także nie tylko gry retro, ale także jakieś nowe tytuły. Sam producent potwierdza, że panel kryje we wnętrzu konsoli współczesną specyfikacje techniczną. 
Jestem bardzo ciekaw, co Atari szykuje dla nas graczy? Czy chce nawiązać walkę z Sony i Microsoftem i wykorzystać stare przysłowie, gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta? A może chce uderzyć w niewielki target i wykorzystać nostalgię do dawnych czasów starszych graczy? Jedno jest pewne. Czekam na więcej informacji o nowej konsoli Atari. Komentarze