Cosplay

Cosplay z angielskiego costume playing, czyli zabawa w przebieranie się za postacie z mangi, anime, gier czy filmów. Jest kojarzona przed wszystkim z kulturą japońską. Wydawałoby się, że to własnie oni zapoczątkowali tę zabawę w przebieranki. Ale nic bardziej mylnego. Początek cosplayu zaczął się w Stanach Zjednoczonych w 1939 roku. Podczas pierwszego konwentu miłośników fantastyki Worldconu, amerykański pisarz Forrest J Ackerman, pojawił się jako pierwszy w kostiumie superbohatera. 


Dzięki niemu, dzisiaj możemy podziwiać kostiumy wielu amatorów lub artystów, którzy wcielają się w postacie z naszych ulubionych gier, filmów czy anime. Niektóre są tak piękne, że mogłyby uchodzić za pewien rodzaj sztuki. Dla niektórych ludzi cosplay jest to tylko hobby, dla niektórych jest całym życiem, a jeszcze dla innych sposobem na zarobek. 
Najpiękniejsze cosplaye powstają z pasji i miłości. Są także i takie, które na twarzy powodują uśmiech lub szczery, niepohamowany śmiech.


Ale pewnie zastanawiacie się dlaczego o tym mówię? Postanowiłem stworzyć nowy cykl poświęcony własnie cosplayą, w którym będą pokazywał wam najlepsze, ale także i najśmieszniejsze cosplaye. 
Mam nadzieję, że cykl ten wam się spodoba.  


Komentarze