Assassin's Creed: Origins - zarys historyczny miejsca i akcji gry.

W sieci można znaleźć sporo informacji i plotek na temat gry Assassin's Creed: Orgins. Ale tym razem nie będę mówić o nich lecz opowiem trochę o czasie i miejscu akcji nowej odsłony Assassin's. 


Jak już dobrze wszyscy wiemy akcja gry dzieje się w Starożytnym Egipcie, a głównym bohaterem jest niejaki Bayek. 
Nasz protagonista pochodzi z miasta (oazy) Siwa, które zostało wybudowane na ruinach miasta Szali. Pierwsze ślady osadnictwa w tym rejonie datowane są na dziesiąte tysiąclecie p.n.e. 
Arabska nazwa Siwa (Wāhat Sīwah) oznacza "Krainę Palm" i rośnie tu do dzisiejszego dnia aż 400 tysięcy palm daktylowych. Oaza jest położona w zachodniej części Egiptu niedaleko granicy z Libią. 


Bayek pochodzi z bractwa assassynów, które prowadziło swoją działalność w czasie panowania Kleopatry VII w latach 51-30 p.n.e.  Kleopatra VII była ostatnią królową Starożytnego Egiptu, która w 12 sierpnia 30 roku p.n.e popełniła samobójstwo


Bayek jest ostatnim z członków starożytnej egipskiej armii zwanej Medjay. Kiedyś był uważany za bohatera, ale pod rządami Ptolemeusza XIII został uznany za relikt przeszłości. Niestety nie wiemy dokładnie w jakich czasach dzieje się akcja gry. Czy podczas panowania Kleopatry VII, czy może już po jej śmierci. Obstawiałbym, że podczas jej panowania, bo przecież Ubisoft twierdzi, że Origins dzieje się w Starożytnym Egipcie, a przecież Kleo była ostatnim władcą Starożytnego Egiptu. 
Umiejscowienie akcji gry w czasie panowania Kleopatry, to bardzo dobry wybór. Za czasów jej panowania działo się bardzo wiele ciekawych rzeczy, a sama Kleopatra, to bardzo barwna postać i została uznana za jedną z najwybitniejszych kobiet żyjących w starożytności. Jej losy są ściśle powiązane z historią Egiptu, a także dziejami Rzymu tamtych czasów. 


Przejdźmy teraz do miast, które na pewno znajdą się w grze i na pewno będziemy mieć okazje je zwiedzić. 
Giza - miasto w starożytnym Egipcie leżące na lewym brzegi Nilu. Miasto te jest po dzień dzisiejszy słynne z majestatycznych piramid - piramida Cheopsa, piramida Chefrena i piramida Mykerinosa. Pierwszą piramidę wybudowano w 2560 roku p.n.e. Na jednym z wideo promującym Origins, widać jak nasz Assassin's zjeżdża po stromym zboczu jednej z piramid. 
Fajum - oaza w północnym Egipcie znajdująca się na Pustyni Libijskiej.  
Aleksandria - jest drugim co do wielkości miastem w Egipcie. Miasto te leży nad brzegiem Morza Śródziemnego i jest największym portem Egiptu. 
Memfis - jest jednym z największych miast w starożytnym Egipcie. Według greckiego historyka Herodota, miasto te zostało założone przez Menesa, który zjednoczył Dolny i Górny Egipt i stał się pierwszym władcą zjednoczonego Egiptu. 
W grze na pewno znajdą się jeszcze pomniejsze miasta i osady, ale powyższe metropolie na 100% pojawią się w grze. 


Jeśli artykuł wam się spodobał i jesteście ciekawi historycznych realiów nowego Assassina, dajcie znać w komentarzach, a postaram się jeszcze znaleźć jakieś informacje na ten temat.   


Komentarze