Podsumowanie Tygodnia #23

Mamy piąteczek i kolejne Podsumowanie Tygodnia, z którego dowiecie się o najciekawszych wydarzeniach z elektronicznej rozrywki, które miały miejsce w tym tygodniu. CD Projekt Red padł ofiarą kradzieży. Zastanawiacie się zapewne, co złodzieje ukradli? Wypasione komputery z biura REDów? A może napadli jednego z pracowników i ukradli mu komórę? Nie i jeszcze raz nie. Łupem złodziei padły pliki z danymi z gry i tu chwila oczekiwania, by zbudować napięcie. Łupem złodziei padły pliki z danymi z gry Ceberpunk 2077. To jeszcze nic. Złodzieje są tak bezczelni i żądają okupu od REDów, jeśli go nie dostaną, grożą, że wszystkie pliki trafią do sieci. CD Projekt Red na Twitterze opublikowało informację, że do takowego zajścia naprawdę doszło i nie ugną się przed przestępcami i nie spełnią ich żądań. Przestrzegają także graczy, którzy mają zamiar zagrać w ten tytuł, by unikali wszelkich informacji o grze niepochodzących od ich studia. REDzi twierdzą także, że większość danych wykradzionych, to bardzo wczesne szkice i nie reprezentują aktualnej wizji gry. Jeśli tak jest?  To czemu studio przestrzega graczy, by nie zapoznawali się z informacjami o grze z lewego źródła? Coś czuję, że w plikach znajdują się spore spoilery fabularne. 

Pamiętacie może jeszcze grę, RPG, której akcja gry rozgrywa się w czasach średniowiecza, bez magi, smoków, elfów i innych magicznych stworzeń? Jeśli nie? To wypada sobie przypomnieć, bo gra własnie dostała bardzo dobry zwiastun i datę premiery, która odbędzie się 13 lutego 2018 roku. Zwiastun prezentuje się naprawdę znakomicie, ale ja bym wstrzymał konie i z oceną tego tytułu poczekał na finalny produkt. Kingdom Come: Deliverance , bo oczywiście mowa o tym tytule, ukaże się na PC, XBO i PS4.  
Jeśli jesteśmy już przy nowych zwiastunach gier, to Śródziemie: Cień wojny, także go dostało. Zwiastun ten zdradza nam odrobinę z fabuły i  fani Władcy Pierścienia mogą być lekko zaszokowani, bo pojawia się nowy pierścień, o którym nie było mowy w powieści Tolkiena. Oczywiście nie ma co wieszać psów na twórcach, bo gra luźno nawiązuje do tego uniwersum i taki obrót sprawy tylko może dodać smaczku do fabuły.W sieci pojawił się zwiastun gry Project Cars 2. Tytuł ten będzie mieć swoją premierę już 22 września 2017 roku. Twórcy obiecują, że na tegorocznych targach E3 pojawi się grywalna wersja. Fani motoryzacji już zapewne nie mogą się doczekać pierwszych materiałów z rozgrywki.
  
W tym tygodniu pojawiło się sporo nowych zwiastunów. Ale akurat ten bardzo mnie zainteresował i zaciekawił. Jeśli jesteś fanem mrocznych krwiopijców, to na pewno słyszałeś o grze Vampyr, twórców genialnego Life is Strange. Ale nie tylko mam dla was nowy zwiastun tego tytułu. Mam dla was jeszcze lepszą informację. Poznaliśmy datę premiery Vampyr, która odbędzie się w listopadzie tego roku. Czas wyssać trochę krwi z jakiejś niewinnej dziewicy. 
A teraz mam dla was pierwszy zwiastun nowej FIFY. Twarzą nowej piłki od Elektroników, jest Cristiano Ronaldo, a zwiastun robi spore wrażenie. Jest dynamicznie, szybko i widowiskowo. Nie da się ukryć, że Electronic Arts potrafi robić dobre zwiastuny, które łapią fanów za serca. FIFA 18 swoją premierę będzie mieć już 29 września. 


A teraz może trochę teorii spiskowych. W sieci pojawił się nowy filmik promujący Xbox Scorpio, na którym według niektórych graczy, pojawiła się data premiery konsoli. A dokładnie w 43 sekundzie filmiku. Gdzie w tłumie ludzi widać tajemniczy napis "X10S101-317". Spece od teorii spiskowych, rozszyfrowali te tajemnicze znaki, jako datę premiery nowej konsoli Microsoftu. X, to oczywiście pierwsza litera od Xbox, 10, to już mniej oczywista sprawa, ale pewnie chodzi o Windows 10, a Xbox jest zaliczane do konsoli, która chodzi na tym systemie. S, to zapewne Scorpio. Kolejne cyfry, to 101-317. Jeśli skasujemy myślnik,  to wychodzi nam data 13 październik 2017 roku. Trochę to naciągane, ale może coś w tym jest. 
I tą teorią spiskową kończę te Podsumowanie Tygodnia. Pozdrawiam, do przeczytania.  

P.S. Przypominam, że już 10 czerwca rozpoczynają się targi E3. 


Komentarze