Podsumowanie Tygodnia #22

Witam wszystkich serdecznie w kolejnym Podsumowaniu Tygodnia. Jest to podwójny powód do radości. Po pierwsze. Zobaczycie kolejny odcinek waszej ulubiony serii i dowiecie się ciekawych informacji z branży gier wideo. I po drugie. Pojawienie się Podsumowania Tygodnia oznacza, że mamy weekend.


W tym Podsumowaniu Tygodnia nie będzie ani plotek o nowym Assassin's ani nie będzie informacji o Far Cry 5. No dobra, bo rośnie mi nos i nie będę was okłamywał. O Assassin's będzie niewielka wzmianka, ale taka naprawdę malutka i zostawię ją na sam koniec.
Jakiś czas temu w sieci pojawiła się plotka, że powstaje druga część wyśmienitej przygodówki Life Is Strange, a teraz internety obiegła z prędkością światłowodów kolejna, mówiąca, że powstaje prequel, który opowie nam dzieje przyjaźni Chloe z Rachel. Wracając do drugiej części. Prawdopodobnie nie będzie opowiadać dalszych losów bohaterów z jedynki, a będzie zupełnie nową historią.

A teraz trochę informacji o gorącej premierze czerwca. W piątek 2  czerwca swoją premierę miała gra Tekken 7. Dla konsolowców nie jest to może jakieś niesamowite wydarzenie, wszak seria ta pojawia się na konsolach regularnie, ale jest to pierwsza część, która także została wydana na komputery PC. W sieci można znaleźć pierwsze testy wydajnościowe, które pokazują, że gra jest dobrze z optymalizowana i na większości sprzętów, uzyskuje płynne 60 klatek. Co do samej gry, to tytuł ten zbiera pochlebne recenzje i warto w niego zagrać. 

A teraz mam coś, co  tygryski lubią najbardziej. Czyli szybkie samochody, szaleńcze i niebezpieczne pościgi. W sieci pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun nowego Need For Speeda o podtytule Payback. W grze będziemy mieć otwarty świat. Poza wyścigami będziemy także między innymi: uczestniczyć w napadach, czy dostarczać przesyłki. Od takie zapchaj dziury w otwartym świecie. Nie zabraknie oczywiście  tuningowania aut. Need For Speed Payback swój debiut będzie miał 10 listopada, a tydzień wcześniej, abonenci Origin Access będą mieli okazje przetestować ten tytuł przez 10 godzin. 
Zastanawialiście się kiedyś ile Andrzej Sapkowski zarobił na sprzedaży praw do Wiedźmina? Jakby ktoś nie wiedział kim jest Sapkowski, to jest to ten koleś, który napisał książki o przygodach wiedźmina Geralta i nazwał graczy mało inteligentnymi. Ale wracając do interesów. To Sapcio, nie zrobił interesu życia.  I CD Projektowi sprzedał prawa do Wieśka za marne 35 tysięcy złotych, rozłożonych na dwie raty. Biorąc pod uwagę ile CD Projekt zarobił na tej marce, to autor dostał marne ochłapy, którymi byle kundel nawet by się nie zadowolił. 

Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami konsoli Nintendo Switch, to mam dla wa dobrą wiadomość. Poznaliśmy cenę abonamentu, który pozwoli wam cieszyć się grą online z innymi użytkownikami. Nintendo zaserwuje nam trzy pakiety. Na jeden miesiąc za około 15 złotych, 30 złotych za trzy miesiące i 75 złotych za cały rok. Nie jest to wygórowana cena, zwłaszcza, że wielkie N zmieniło politykę  180 stopni swojej usługi. I teraz klasyki, które dostaniemy w ofercie abonamentowej, nie znikną nam po miesiącu, ale zostaną w naszej bibliotece na zawsze i będziemy mogli w nie grać mając wykupioną subskrypcje. Nintendo także przedłuża darmowy okres grania online do końca 2017 roku. A teraz mam złe wieści i Śródziemie: Cień wojny zalicza sporą obsuwę i zamiast 25 sierpnia pojawi się dopiero 10 października. 
Ubisoft zmieniło swoje logo, poddając się wszędobylskiemu trendowi do minimalizmu. Szkoda tylko, że cen swoich gier nie minimalizują, a wręcz maksymalizują i to ponad granice naszych portfeli.

Studio Crytek znane z Crysisa zapowiedziało swoją nową grę Hunt: Showdown . Studio te przechodzi ogromny kryzys i tytuł ten może być ostatnią nadzieją na ich przetrwanie. W sieci można znaleźć oficjalny trailer gry, który jak na razie niewiele nam mówi, jak może wyglądać rozgrywka. W sieci oczywiście można już znaleźć trochę informacji o tym tytule i dużo wskazuje, że będzie mechaniką podobny do gry Evolve. I w grze będziemy polować na potwory i na innych myśliwych. W grze znajdzie się tryb  kooperacji dla dwóch osób i całkiem możliwe, że także tryb PVP - dwóch na dwóch. Gra ma bardzo mroczny klimat, który mam nadzieję, że przekona graczy do tego tytułu.
Mam smutną wieść dla wszystkich fanów Playstation. Oficjalnie w Japonii została zakończona produkcja  PS3, która do dzisiejszego dnia sprzedała się w około 85 milionów sztuk. 
I na sam koniec jak obiecałem, krótka informacja o nowym Assassin's. Poznaliśmy wygląd i imię głównego bohatera, za sprawą sklepu internetowego, który w swojej ofercie dodał T-Shirt, na którym znalazł się nasz cichy zabójca i zwą go Ba Yek. I to już wszystkie informacje w tym Podsumowaniu Tygodnia.  


Komentarze