Syberia 3 - pierwsze wrażenia


Długo zastanawiałem się czy zrobić pierwsze wrażenia z gry Syberia 3. Ciężko jest oddać esencję gry przygodowej grając w nią tak krótko. Nie da się poznać na tyle fabuły, by wyrobić sobie wstępnie o niej zdanie. Ale jednak pomimo przeciwności losu, spróbuje zrobić pierwsze wrażenia i dać wam pewien zarys jak ten tytuł się prezentuje.
Syberia dla wielu graczy jest kultową grą i już to samo w sobie powoduje, że trzecia część ma bardzo trudne zadanie do zrealizowania. Nie zawieść wiernych fanów, być godną kontynuacją swoich dwóch poprzedniczek i przyciągnąć nowe rzesze fanów. I już na wstępie powiem, że Syberia 3 niestety nie sprostała tak wygórowanym wymaganiom. Ale zacznijmy od początku. 
Od razu przyznam się bez bicia, że w poprzednie części nie grałem. A więc nie mam co do tego tytułu wygórowanych wymagań. Niestety Syberia 3 kuleje pod wieloma względami. Zacznę od aspektów technicznych. 
Optymalizacja. Hmm ? Ostatnio dość często się czepiam tego. Ale kurcze, czy w dzisiejszych czasach każda gra musi mieć z tym problemy? Nawet gra przygodowa, która nie wymaga komputera z Nasa? Niestety to nie jedyne problemy techniczne tej gry. Synchronizacja głosów postaci z ich ustami, to jakaś porażka. Zdarza się nawet, że postać coś mówi, a jej usta się nie poruszają. 
Przejście w pełne 3D tej grze także nie służy. Poruszając się naszą główną bohaterką, robimy to chaotycznie i co rusz zaczepiamy i blokujemy się o jakieś przedmioty. Co cholernie irytuje, jeśli przechodząc koło ławki, zaczepimy się o nią już setny raz, to przeklinamy w myśli twórców, po cholerę ją tu ustawili!!! Co do fabuły, nie mogę się za bardzo wypowiedzieć, choć na to wygląda, że będzie to najlepszy element tego tytułu. Ale jeśli wierzyć recenzjom, to i ten aspekt zawodzi. Muszę przyznać, że historia nawet mnie wciągnęła i mam ochotę poznać dalsze losy naszej bohaterki, a więc nie może być tak źle. 
Podsumowując. Polecam Syberię 3 tylko zagorzałym fanom, którym nie straszne są niedociągnięcia tego tytułu. Graczom, którzy chcą się zapoznać z tą kultową grą, polecam pierwsze dwie części, a później ewentualnie, kiedy wciągnie was magia Syberii, zagrać w trójkę.  
Komentarze