Podsumowanie Tygodnia #21

Jak co tydzień zapraszam Was na małe posumowanie tygodnia. Tematem numer jeden w tym tygodniu jest Far Cry 5, który otrzymał oficjalny zwiastun pokazujący tło fabularne i  zdradził datę premiery gry.

Jak już wiemy nowy Far Cry na pewno nie będzie dziać się w klimatach dzikiego zachodu lecz w małym miasteczku Hope County w stanie Montana w bliżej nie określonych współczesnych czasach. Głównym złym będzie niejaki Joseph Seed, który jest guru fanatycznej sekty zwanej "Dzień Sądu" lub jak głoszą inne źródła "Bramy Edenu". Przywódca i członkowie sekty są święcie przekonany, że już lada dzień nadejdzie koniec świata i ich przeznaczeniem jest uratowanie jak największej ilości zbłąkanych owieczek.  I jak łatwo się domyśleć przeważnie wbrew ich woli, a najbardziej oporne owieczki czeka marny los. No dobra, wiemy już kto będzie tym złym, a kim będzie bohater o szlachetnym i czystym sercu? Głównym protagonistą lub protagonistką będzie zastępca szeryfa. W grze będziemy mogli za sprawą edytora postaci sami stworzyć swojego bohatera. Nasz heros nie będzie osamotniony w walce z pobożnymi członkami sekty i w wyplenieniu ich pomogą nam jeszcze trzej bohaterowie. Seksowna barmanka. I tu liczę na jakiś mały romansik, niezależnie jakiej płci wybierzemy głównego bohatera. Drugim sprzymierzeńcem będzie pilot lubujący się w dużych giwerach. A trzecim będzie pastor, który nie tylko wspomoże nas  błogosławieństwem, ale myślę, że także gniewem bożym, który zmiecie wszystkich naszych wrogów. Świat gry oczywiście będzie otwarty. Będziemy mogli go zwiedzać na własnych nogach lub przeróżnymi pojazdami, a nawet samolotami.  Hope Country oczywiście będzie tak realne jak prawdziwe miasteczko, a to za sprawą niesamowicie realistycznej grafiki flory i fauny bla, bla, bla. Przejdźmy może do daty premiery, która odbędzie się dopiero 27 lutego 2018 roku. Ale już teraz możecie składać pre ordery. Wszak hype train ruszył ze swojej stacji. I możecie już nabyć na platformie Uplay trzy edycje gry. Standardową, delux i złotą.  Za standardową trzeba zapłacić 59,99 euro, to przeliczając na złotówki jakieś 250 złotych. A za golda trzeba zapłacić tylko marne 376 złotych.
Pewnie zastanawiacie się, co w złotej edycji się znajduje? 25 centymetrowa ręcznie malowana figurka z gry? Nieee. A może mały model samolotu, którym będziemy latać w grze? Także nie.  A może amerykańska flaga? Biblia sekty "Dzień Sądu"? Mała figurka byka z jednego ze screenów promujących grę?  Nie, nie i jeszcze raz nie. No to kurna co? Ano wersja gold zawiera: dwustronną mapę (którą REDzi dali wraz z grą za 130 złotych w swoim tytule), oryginalny soundtrack (który REDzi dali wraz z grą za 130 złoty w swoim tytule), dwa pakiety DLC z popierdółkami (które REDzi dali wraz z grą za free w swoim tytule) i przepustkę sezonową. I oby przepustka sezonowa zawierała Far Cry 6, bo inaczej nie rozumiem tej wysokiej ceny. No dobra, temat numer jeden mamy już za sobą. Przejdźmy do kolejnych informacji z tego tygodnia.Jak już jesteśmy przy edycjach specjalnych gier, to poznaliśmy zawartość kolekcjonerską gry Elex, która będzie zawierać: kolekcjonerskie opakowanie, replikę amuletu, artbook, soundtrack, figurkę maga Alb i mapę świata wykonaną z tkaniny. Cena tego zestawu nie jest mała, bo aż trzeba za nią zapłacić 440 złotych, ale porównując ją do ceny Far Cry 5 złotej edycji, to figurkę otrzymujemy za jakieś 60 złotych. I za taki pakiecik można dać tyle kasiory. Divinity Original Sin II otrzymało oficjalną datę premiery, która odbędzie się już 14 września 2017 roku. Zapaleńcy już w ten tytuł od jakiegoś czasu mogą grać za sprawą Stem Erly-Access. Recenzje na Steam są bardzo pozytywne i szykuje nam się hit dla fana gier RPG.  
Na Twitterze na profilu BF1 pojawiła się grafika zwiastująca nowe DLC do gry. I wszystko na to wskazuje, że na polu walki pojawią się kobiety. I tak, podczas I Wojny Światowej także walczyły kobiety. Były to rosyjskie bataliony, w których walczyły wyłącznie kobiety. 
Premiera gry Get Even polskiego gliwickiego studia została przełożona z 26 maja na 23 czerwca. Z powodu ataku w Manchesterze. Kolejny tytuł, którego premiera została przełożona, to Red Dead Redemption 2 z jesieni 2017 na wiosnę 2018 roku.  Na osłodę twórcy wrzucili do sieci nowe screeny z gry, które wyglądają zbyt pięknie, by były prawdziwe. 
W poprzednim Posumowaniu Tygodnia wspomniałem, że Netflix tworzy serial Wiedźmin. A teraz w sieci pojawił się zwiastun serialu z gry Castlevania. Tym razem nie będzie to serial z prawdziwymi aktorami lecz anime, ale i tak zapowiada się bardzo ciekawie dla fanów tego uniwersum.


Jak już jesteśmy przy filmach, to szykuje nam się reboot serii Resident Evil. A przynajmniej tak głoszą plotki z internetów. Filmowa seria Residenta doczekała się sześciu odsłon  i jej ostatnia cześć zatytułowana Ostatni Rozdział mogła sugerować, że to już będzie definitywny koniec. Fakt zrestartowania serii na pewno ucieszy niejednego fana Residenta. 
I to już ostatnia informacja w tym Podsumowaniu Tygodnia. Na więcej zapraszam na FB i YT.
Komentarze