Podsumowanie Tygodnia #20

Witam Was wszystkich serdecznie i zapraszam na kolejne Podsumowanie Tygodnia.

Pierwszy temat jaki chcę poruszyć, to plotki na temat nowego Assassin's. W internetach aż roi się od nich. Nie ma dnia, by coś nowego się nie pojawiło. Jednego dnia plotka się pojawia, a drugiego zostaje już zdementowana. Na jakieś rzetelne informacje do czasu targów E3 raczej nie mamy co liczyć. Ale warto się im przyjrzeć, bo w każdej plotce może być ziarenko prawdy. Pewną informacją jest to, że nowy Assassin's na pewno nie będzie mieć podtytułu Empire, a Origin. Złośliwi szydzą, że nowy podtytuł kojarzy się z konkurencyjną platformą. Chyba nikomu nie muszę mówić z jaką. Kolejną prawdopodobną plotką jest to, że jednak nie będzie bitew morskich. Tak wiem, nie dawno mówiłem, że takowe będą, ale wiecie jak jest z plotkami, są bardziej kapryśne niż kobiety i często zmieniają zdanie. Łodzie prawdopodobnie będą tylko wykorzystywane do transportu. W Assassin's pojawi się nowa mechanika odkrywania mapy. Znikną wieże, a na ich miejsce pojawi się orzeł. W sumie z tymi wieżami, to Ubi przeginał. Prawie w każdej grze od tego studia mieliśmy jakieś tam wierze, ale jakoś będę za nimi tęsknił, bo to był znak rozpoznawczy tej serii. Jak dokładnie będzie wyglądać odkrywanie mapy za pomocą tego orła? Jeszcze nie wiadomo. Ale można przypuszczać, że będzie użyty podobny mechanizm, jak w Watch Dogs 2 lub Far Cry Primal.


W grze na to wygląda będziemy nie tylko sporo spędzać czasu w starożytności, ale także akcja zabierać będzie nas do teraźniejszości. Jedna z plotek mówiła, że w grze nie tylko odwiedzimy Egipt, ale także i Grecję. Po części to prawda, bo najnowsza plotka głosi, że Origin będzie trylogią i dopiero w drugiej części akcja gry przeniesie nas do Grecji. Kolejna plotka tyczy się systemu walki. Ma być poprawiony, a przeciwnicy mają nas zachodzić z boku. System walki ma być podobno podobny to tego z Wiedźmina 3. Mechanika skradania się i chowania także ma być ulepszona. Nasz cichy zabójca będzie używał rożnych rodzai broni czy tarcz. Będziemy mogli go rozwijać w trzech kategoriach. Walki, urywania się czy ruchu. Plotki głoszą także, że w nowy Assassin's rozgrywka dostarczy nam miesiące zabawy, a to za sprawą mechaniki rodem z gier MMO. W sumie Ubi ma spore doświadczenie na tym polu i w wielu swoich grach używa takiej mechaniki. W The Division czy teraz w Wildlands. Nie wspominając już o The Honor czy The Crew. 
No dobra koniec na dzisiaj tego Assassina i przejdźmy do kolejnych informacji z tego tygodnia.
Jak już jesteśmy przy dementowaniu plotek, to studio Eidos zaprzecza, że tworzona jest nowa część Thiefa. Czyli nie prędko zobaczymy Gareta w akcji.
Przejdźmy teraz płynnie do obozu Segi, które chce wskrzesić swoje największe marki. Jak dla mnie to super wiadomość, bo Sega ma w swoim dorobku mnóstwo genialnych tytułów.
10 marca w sieci pojawiły się tajemnicze grafiki przedstawiające dziki zachód, kowboi itp. rzeczy. Wszyscy PCetowcy podjarali się strasznie myśląc, że to zapowiedź Red Dead Redemption 2 na blaszaki. A tu dupa blada. Studio 612 Games korzystając z popularności tematu tworzy swoją grę pod tytułem Wild West Online. Jak łatwo się domyśleć będzie to tytuł dziejący się na dzikim zachodzie skupiający się na rozgrywce online. I to tyle w temacie.Nie wiem jak skomentować działania CI Games? Zamiast poprawiać swój tytuł Sniper 3, który technicznie i sprzedażowo nie radzi sobie najlepiej. To oni próbują wykorzystać najniższe instynkty faceta i robią w Playboyu rozkładówkę z paniami z gry. I chwała im za to. Eee chyba nie. Czy pikselowe panie sprawią, że zwiększy się sprzedaż Snipera? Raczej nie. Choć to nie jedyny wydawca, który rozebrał w Playboyu swoje panie. Ale tamten tytuł i bez tego odniósł wielki sukces.A teraz mam prawdziwą bombę. Netflix stworzy serial Wiedźmin. Żyjecie ? Ok, dam wam trochę czasu na przetrawienie tej informacji, jak trawi utopiec nerkę swojej ofiary. A tak na poważnie. Nie wiem jak wy, ale ja się trochę obawiam, że serial nie spełni moich wygórowanych oczekiwań. Wszak są one bardzo wysokie, po sadze Sapkowskiego i genialnych grach CD Projektu. No dobra utnijmy tej hydrze łeb srebrnym mieczem i powiedzmy to głośno. Ten serial będzie genialny!!!Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. I konsola Nintendo Switch już drugi miesiąc z rzędu w USA sprzedaje się lepiej niż PS4 czy XBO. Czyli gracze udowadniają, że to nie cyferki sprzedają konsolę, a bardzo dobre gry i innowacyjne rozwiązania. Tak trzymać Nintendo. 
Było sporo o nowym Assissin's, to teraz mam informację o nowym Śródziemiu. Wszak na początku, pierwsza odsłona była bardzo często porównywania do cichych zabójców. W sieci pojawił się nowy trailer, w którym twórcy pokazują ogrom i różnorodność świata, w którym nasz główny bohater będzie miażdżył i zabijał przebrzydłe orki.
  


A teraz w skrócie. Informacje o oficjalnie zapowiedzianych nowych tytułach. 
Codemasters oficjalnie zapowiedziało F1 2017. I już w sierpniu miłośnicy formuły 1 będą mogli się ścigać bolidami. Konami zapowiedziało Pro Evolution Soccer 2018. Ach jakież to zaskoczenie jest. Co najważniejsze. Podobno wersja PCetowa będzie taka sama jak na PS4 i XBO. Czyli nareszcie dostaniemy pełnoprawną odsłonę na blaszaki. Studio Dontnod zapowiedziało drugą cześć genialnej przygodówki Life is Strange


I jeszcze tak na szybko, kilka informacji. W sieci pojawił się filmik, w którym twórcy Star Wars: Battlefront 2 zachwycają się fabułą swojego tytułu. Są achy i echy i zachwyty, jakby fabuła była godna Oskara. W sieci także pojawił się nowy gameplay z gry Destiny 2 i kilka szczegółów z wersji na PC. Najważniejsze informacje, to: PCetowa wersja będzie miała swoją premierę później niż konsolowe i gry nie kupimy na platformie Steam, a jedynie przez aplikację Blizzarda. Co do wymagań są na razie nie znane, ale poniższy gameplay podobno był uruchomiony na potworze wyposażonym w procesor i7 i karcie grafiki GF 1080Ti. Czyli marzenie większości PCetowych graczy. 

I to już była ostatnia informacja w tym Podsumowaniu Tygodnia. Komentarze