Podsumowanie Tygodnia #19

Mamy kolejny weekend i kolejne Podsumowanie Tygodnia. Za oknem ładna pogoda, a więc będę się streszczał, bo pewnie zaraz wybywacie z domu. 
Pamiętacie grę Dead Island 2? Tytuł, w którym głównymi bohaterami byli przemili nieumarli, pragnący pożreć nas żywcem. Podobno tytuł nadal jest w produkcji. A przynajmniej tak twierdzi Deep Silver. To w sumie bardzo dobra wiadomość, bo poprzednie części bardzo mi się podobały. Gra ma mieć swoją premierę jakoś pod koniec 2018 roku. Niestety studio nadal nie przedstawiło żadnych konkretnych informacji o grze, a szkoda.  
Sniper 3 coraz bardziej pogrąża CI Games. Analitycy branży przewidują, że może być to ostatnia taka duża gra tego wydawcy. Wyniki sprzedażowe tego tytułu są nad wyraz słabe. Sniper został wysłany do sklepów na całym świecie w ilości 700 tysięcy kopii. Z półek sklepowych sprzedało się tylko 250 tysięcy pudełek z grą. To bardzo słaby wynik. Akcje wydawcy ciągle spadają. To dla polskiej branży growej duży cios.  
W sieci pojawiły się plotki, że studio Square Enix tworzy nową część Thiefa. Źródłem przecieku jest studio filmowe Straight Up Films, które zajmuje się ekranizacją przygód Garreta. Źródło dość pewne i chyba coś jest na rzeczy, bo w sieci można znaleźć informacje, że Square Enix skończyło współprace z IO Interactive, które jest odpowiedzialne za nowego Hitmana. Wszystkie te plotki zweryfikuje niebawem czas, ale martwi mnie, że koniec współpracy Square Enix ze studiem odpowiedzialnym za Hitmana może oznaczać koniec tej serii.
Wydawca Elektornic Arts po nie do końca udanym Mass Effect: Andromeda robi roszady w szeregach studia odpowiedzialnego za ten tytuł. Większość pracowników zostało przerzucone do innego projektu, a tylko garstka ludzi pozostała, by wspierać aktualizacjami Andromedę. Plotki jakie pojawiły się w sieci, mówią także, że seria Mass Effect idzie na długi urlop. Czyli nieprędko zobaczymy kolejną część. 
W sieci pojawiło się kilka informacji o nowym Need for Speed. Niestety jakiś dużych konkretów nie uświadczyliśmy. Między innymi dowiedzieliśmy się, że twórcy nadal kładą duży nacisk na aspekt tuningowanie aut. Pojazdami będziemy ścigać się na asfalcie jak i na bezdrożach. W grze także nie zabraknie pościgów policyjnych. I ostatnia informacja, podczas gry w singleplayerze nie będziemy musieli być podłączeni do sieci. Na więcej konkretów musimy poczekać na tegoroczne E3.  
I kolejna garść plotek ze świata elektronicznej rozrywki. Tym razem o nowym Assassin's, który już nie ma podtytułu Empire tylko Origins. W internecie pojawiło się także zdjęcie, które ukazuje jeden z elementów rozgrywki, a jest nim podróżowanie łódką po rzece. Z innych informacji jakie można znaleźć w sieci są: nowa odsłona cichych zabójców zabierze nas nie tylko do starożytnego Egiptu, ale także do Grecji. Mechanika rozgrywki będzie mniej liniowa i będzie stawiała duży nacisk na eksplorację świata. Historia będzie opowiadać o gildzie skrytobójców i  pojawią się dwie postacie grywalne - kobieta i mężczyzna. W grze pojawią się także bitwy morskie na morzu śródziemnym. Na więcej konkretów i pewne informacje zapewne będziemy musieli poczekać do targów E3. 
Konsola Microsoftu coraz bardziej zbliża się do PC i dostanie oficjalne wsparcie dla myszki i klawiatury. Na początku działać będą tylko urządzenia dedykowane, ale Microsoft chce aby wszystkie gryzonie i klawiatury działały na ich konsoli. Nadchodzą czasy gdzie granica między konsolami,a PC zaciera się coraz bardziej.  
Ostatnio trochę marudziłem, że gry nie dostają polskiej wersji językowej, a kosztują tyle samo co u naszych zachodnich sąsiadów. Poniższa informacja odbiera własnie mi jeden powód do marudzenia i gra ELEX dostaje pełne spolszczenie wraz z dubbingiem, który brzmi naprawdę bardzo dobrze.  Komentarze