Rosnące ceny gier na PC

Wszyscy gracze PCetowi to zauważyli, ale nie wszyscy rozumieją ten stan rzeczy. Dlaczego gry na PC tak szybko i drastycznie drożeją? Czy tanie granie na komputerach, to już historia?


Na stronie Gry Online można znaleźć spory artykuł o tym fenomenie, w którym zostaje wyjaśniona zagadka rosnących cen gier na PC. Zostaje tam obalony mit, w którym mowa jest, że wysoka cena gier jest spowodowana zabezpieczeniem antypirackim Denuvo. W artykule, autor podaje prawdopodobną i prawdziwą przyczynę rosnących cen gier. A jest nią, wyrównanie cen na naszym rynku z rynkiem europejskim. W sumie, to dość logiczne, że wydawca na każdym rynku chce zarobić na swoim produkcie tyle samo. I ciężko z takim argumentem dyskutować. Szkoda tylko, że wynagrodzenie w naszym pięknym kraju, jest nieadekwatne z wynagrodzeniem z zachodu. Ale to wydawcy, jak widać niewiele obchodzi. Jest to moim zdaniem dość krótkowzroczna ocena sytuacji, która może doprowadzić do obniżenia sprzedaży gier w naszym kraju, a co za tym idzie, zwiększenia piractwa lub zwiększenia procederu odsprzedawania kont z grami.Premierowe ceny gier dochodzące do 250 PLN mogą spowodować, iż gracz, który będzie chciał być na bieżąco, będzie zmuszony do piracenia przynajmniej części gier. Część z nas zapewne będzie czekać na przeceny. Niestety w takim przypadku nasz rynek cofnie się względem zachodu. I będziemy grać w gry nawet z kilku miesięcznym opóźnieniem. Taka sytuacja bardzo mnie smuci. Wróćmy jeszcze do argumentu, w którym wydawca tłumaczy wysokie ceny, wyrównaniem ich na każdym europejskim rynku. Czyli rozumując tym tokiem myślenia, to gry na naszym rynku powinny być całkowicie dostosowane do naszego, tak jak w pozostałych. Czyli pełna lokalizacja w języku polskim. A co? Jeśli mam płacić tyle samo co Niemiec lub Francuz, chcę także żeby gra była dla mnie w 100% zrozumiała. Niestety o pełną lokalizację ostatnio ciężko. Ba, nawet czasem brak wersji kinowej. Druga kwestia, to słaba jakość techniczna gier na PC. Choć z tym problemem borykają się wszyscy gracze, niezależnie od narodowości. I całe szczęście, że przypadki gdzie gra jest kompletnie niegrywalna, są bardzo rzadkie. Ale to i tak nie zmienia faktu, że płacimy pełną cenę za grę, która jest niedopracowana. 
Niestety wszystko wskazuje, że sytuacja z cenami gier PC w naszym kraju nie ulegnie zmianie i szykują się jeszcze podwyżki cen. Miejmy nadzieję, że przeceny będą pojawiać się szybko i często. Tego wam i sobie życzę. 

Komentarze

  1. wolalbym, zeby w sklepach sprzedawaly taniej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Będzie ciężko niestety. Ceny rosną jak na drożdżach. Pozostają nam tylko przeceny, jeśli chcemy kupować taniej.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz