Podsumowanie Tygodnia #17

Czas nie ubłagalnie zapierdziela do przodu i mamy kolejny weekend, a więc przyszedł czas na podsumowanie tygodnia.


Zacznę od mało przyjemnych informacji. 25 kwietnia miała swoją premierę gra Sniper: Ghost Warrior 3. Niestety tytuł ten nie spełnił oczekiwań recenzentów i gra dostała słabe oceny. W sumie nie możemy tym faktem się dziwić. Materiały jakie twórcy przed premierą nam prezentowali zostawiały wiele do życzenia. Recenzenci głownie narzekają na wiele błędów technicznych i słabą fabułę. Natomiast zachwalają otwarty świat. Twórcy niestety także nie dotrzymali słowa i prezentowany multiplayer w materiałach przedpremierowych dopiero pojawi się  w trzecim kwartale tego roku. Słabe przyjęcie Snipera przez branże niestety miało także negatywne skutki finansowe i akcje CI Games spadły na łeb i szyję. Echo porażki odbiło się także na inne polskie firmy. W sumie polska branża growa straciła 600 milionów złotych.
Jak już jesteśmy przy kiepskich debiutach, to Syberia 3 także nie odnotowała jakiegoś spektakularnego powrotu. Średnia ocen wynosi tylko 60%, to bardzo słabo jak na takiego klasyka. Recenzenci znowu narzekają na aspekt techniczny i słabą fabułę, a to w przygodówce najważniejszy aspekt gry, a więc jeśli w przygodówce nie znajdziemy pasjonującej przygody, to jest na prawdę źle.
A teraz mam dla równowagi mocy dobrą informację dla fanów Star Wars: Battlefront. Jeśli masz węża w kieszeni i nie chcesz wydawać kasę na wersje Delux drugiej odsłony Battlefronta, to zawartość tą możesz odblokować  za postępy w grze.
Outlast II swoją premierę miało 25 kwietnia. Demo w jakie miałem możliwość zagrać pokazało, że tytuł ten będzie straszny i odrażający. Recenzje jakie pojawiły się w sieci tylko to potwierdziły i gracze o słabszych nerwach mogą się spodziewać, że będą zmuszeni zmieniać bieliznę na czystą częściej niż zazwyczaj.W sieci pojawił się pierwszy zwiastun gry Call of Duty: WWII i robi spore wrażenie. Mamy także pierwsze informacje o grze. Akcja gry będzie dziać się w Europie i między innymi będziemy lądować w Normandii i brać udział w ofensywie w Ardenach. Głównym bohaterem będzie Ronald Daniels, prawdopodobnie będzie zwykłym szeregowym. Potwierdzono także tryb Nazi zombie, który jak dla mnie mogli sobie darować, bo twórcy obiecują realizm II Wojny Światowej, a zombi jakoś do tego mi nie pasują. A i najważniejsze, nowy CoD będzie mieć swoją premierę 3 listopada.Capcom psioczy na słabą sprzedaż Resident Evil 7. W planach miał do 31 marca sprzedać 4 miliony kopi swojej gry, a sprzedała się tylko 3,5 milionach. Do niskiego wyniku sprzedaży gry mogło także przyczynić się bardzo szybkie obalenie Denuvo, którym Resident był zabezpieczony. Hakerom obalenie zabezpieczenia zajęło tylko 5 dni. Choć nie sądzę, że słabsza sprzedaż miała duży związek z obaleniem zabezpieczenia. Kto miał kupić grę to kupił, a kto nie miał kupić ten nie kupił.W Tekken 7 nie będzie kangura Rogera Jr. A to za sprawą obrońców praw zwierząt. W sumie to trochę dziwne, bo w grze znajdzie się Kuma. Ale podobno niedźwiedź jest silniejszy od człowieka i w tym przypadku możemy mu już obijać mordę. Zostawię to bez komentarza.
Poznaliśmy wymagania sprzętowe gry Prey. Są nad wyraz niskie i nikt nie powinien mieć problemów z odpaleniem tego tytułu. Choć mnie martwi brak dema, które pojawiło się tylko na konsolach. Czyżby twórcy chcą coś przed nami ukryć? A poniżej znajdziecie wymagania sprzętowe:
Minimalne
Procesor: Intel i5-2400, AMD FX-8320
Karta graficzna: GTX 660 2 GB, AMD Radeon 7850 2 GB
Pamięć: 8 GB
Zalecane
Procesor: Intel i7-2600K, AMD FX-8350
Karta graficzna: GTX 970 4 GB, AMD R9 290 4 GB
Pamięć: 16 GBJakiś czas temu w sieci pojawiły się plotki, że Vivendi chce przejąć Ubi. Temat powraca jak bumerang i chyba coś jest na rzeczy. Co to oznacza dla nas graczy? Nie chce czarno wróżyć, ale firmę przejmuje się jeszcze dla większego zysku. To oznacza, że możemy spodziewać się taśmowo produkowanych gier, które niewiele nowego będą wnosić. Nieeeeee.
I tym mało optymistycznym akcentem, kończę kolejną odsłonę Podsumowania Tygodnia.

Komentarze

Prześlij komentarz