Cyberpunk 2077 - co już wiemy o grze

Cyberpunk 2077 jest kolejnym dużym  RPGiem studia CD Projekt RED. Tytuł ten zapewne zobaczymy na naszych dyskach i konsolach prawdopodobnie dopiero w 2019 roku, ale już teraz zobaczmy, co dla nas szykują REDzi. 


Cyberpunk 2077 to osadzona w otwartym świecie gra RPG. Akcja gry toczy się futurystycznym świecie w mrocznej stylistyce science-fiction opartym na popularnej grze papierowej pod tytułem Cyberpunk. Twórcy gry garściami wzorują się między innymi na Blade Runner. Miejscem akcji gry jest miasto Night City dobrze znane fanom Cyberpunk. W grze poznamy wielowątkową historię, w której nieraz będziemy musieli dokonać ważnych wyborów, które będą mieć wpływ na dalszy przebieg fabuły. 
Do tworzenia Cyberpunk 2077 CD Projekt RED zatrudniło więcej osób niż przy produkcji Wiedźmina 3, co sugeruje, że tytuł ten będzie "większy" niż Dziki Gon. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dofinansowało produkcję REDów 28 milionami złotych. Taki zastrzyk gotówki na pewno przyda się przy produkcji tak dużej gry, w której będą wykorzystane nowe technologie. To jeszcze nic pewnego, ale prawdopodobnie w grze będą zastosowane poniższe technologie. 
City Creation - to nic innego jak technologia, która ma za zadanie stworzyć w czasie rzeczywistym miasto, które żyje własnym życiem. 
Cinematic Feel - technologia, która ma dostarczyć unikalną i filmową jakość w grze RPG z otwartym światem.
Animation Excellence - jest to technologia, która umożliwia znaczy wzrost jakości animacji ciała i twarzy postaci w grze RPG z otwartym światem. Oby technologia była lepsza od tej z Andromedy. 
Seamless Multiplayer - technologia umożliwiająca tworzenie rozgrywki dla wielu graczy. 
Jak już mamy za sobą technikalia, to warto przyjrzeć się ludziom, którzy będą odpowiedzialni za współtworzenie Cyberpunka 2077. CD Projekt RED pozyskało między innymi projektanta, który pracował nad Quantum Break i dewelopera z Rockstar North, to ci od GTA V. Za muzykę do gry będzie odpowiedzialna ta sama osoba, co za muzykę do Wiedźmina 3. Jak sami widzicie ekipa jest naprawdę mocna. 
Niestety REDzi są bardzo skąpi w podawaniu informacji o Cyberpunk 2077 i tak na prawdę niewiele wiemy jeszcze o tym tytule. Z ciekawostek jakie wypłynęły do sieci, jest to, że w grze będą grywalne pojazdy. Do tej mechaniki w grze zostały zatrudnione specjalnie dodatkowe osoby, które mają się tylko zająć tym aspektem. Wszystko na to wskazuje, że tytuł ten będzie dopieszczony do granic możliwości pod każdym względem. Nam graczom pozostało tylko jedno, czekać z niecierpliwością na Cyberpunk 2077. 

Komentarze

  1. ja także czekam z niecierpliwością. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety jeszcze trochę na ten tytuł poczekamy :(

      Usuń

Prześlij komentarz