THE WALKING DEAD - aktorzy z serialu odwiedzą Polskę

Zauważyłem na fanpagu na FB dość spore zainteresowanie serialem The Walking Dead. Postanowiłem związku z tym trochę głębiej wgryźć się w temat. Jak już wiecie, niebawem odwiedzą Polskę, aktorzy z serialu Walking Dead. Informacja ta wzbudziła dość spore zainteresowanie, jak świeże mięso u zombi. Postanowiłem skorzystać z popularności tematu i napisać poniższy materiał.


Nie będę opisywał fabuły serialu czy wgłębiał się w jakieś szczegóły związane z nim, lecz poruszę temat zombi w popkulturze. 
Pojęcie zombie pochodzi z kultu voodoo i oznacza osobę silnie zniewoloną, która wykonuje ślepo polecenia osoby, która ją kontroluje.  Taki typ zombi był popularny w latach 20 XX wieku. 
Dopiero w latach 60 za sprawą filmu Noc żywych trupów Georga Romera, został rozpowszechniony wizerunek zombi, jaki dzisiaj znamy. Czyli żywego trupa, łaknącego ludzkiego mięsa. 
W grach wideo pierwsze zombie pojawiły się około 1991 roku w grze Horror Zombies from the Crypt, która wyszła na Amigę, Atari ST i komputery PC DOS. Natomiast wielki boom na tego typu gry, rozpoczęła seria Resident Evil 1997 roku
Przejdźmy może jednak teraz do naszego serialu. The Walking Dead jest ekranizacją kultowego komiksu Roberta Kirkmana. Serial ma 7 sezonów po 16 odcinków każdy, prócz pierwszego i drugiego. Pierwszy ma tylko 6 odcinków, natomiast drugi już więcej, bo aż 13. Serial oczywiście opowiada o grupce ocalałych, którzy próbują przetrwać w świecie opanowanym przez zombi. Głównym bohaterem jest szeryf Rick Grimes, który próbuje wraz ze swoją rodziną przetrwać w świecie opanowanym przez żywe trupy. Szybko okazuje się, że zombie, to niejedyne niebezpieczeństwo, które czyha na ich życie. W świecie gdzie nie ma nadziei na lepsze jutro, największym wrogiem okazują się inni żywi ludzie, którzy zrobią wszystko, by przetrwać. I własnie, chyba to jest najlepsze w tym serialu. Ukazanie ludzkiej psychiki i natury. Ukazanie ludzi, którzy zmieniają się pod wpływem otaczającego ich brutalnego świata. 
Przejdźmy teraz do realnego świata. Do Polski niestety nie przyjedzie główny bohater, szeryf Rick. Natomiast w kinie Luna w warszawie 6 marca pojawi się: Tara, Aron i ojciec Gabriel. Nie są to moje ulubione postaci z serialu, ale od biedy także mogą być. Jeśli jesteście zainteresowani bardziej tematem serialu, dajcie znać w komentarzach. 


Komentarze