Podsumowanie Tygodnia 13

Witam wszystkich serdecznie. Dzisiaj mamy piąteczek i nadszedł czas na podsumowanie tygodnia w Podsumowaniu Tygodnia. 


Na sam początek strzał z grubej rury. Cały świat obiegła plotka, że nowe Call of Duty będzie działo się w czasie II Wojny Światowej. To prawdziwy szok, bo ostatnia odsłona była bliżej Gwiezdnych Wojen niż 1939 roku. Wszystko na to wygląda, że wydawca posłuchał głosu fanów i poszedł po rozum do głowy. Lub najzwyczajniej pozazdrościł wyników sprzedażowych  BF1. Jak już jesteśmy przy szokujących działaniach wydawców, to DICE wprowadziło tak zwane "współdzielone premium". Pewnie zastanawiacie się, co to za ustrojstwo. W skrócie. Nawet jeśli nie masz przepustki sezonowej, będziesz mógł zagrać na mapach DLC, dzięki zaproszeniu przez znajomego, który zakupił dodatek lub przepustkę sezonową. Brzmi pięknie. Niestety jest mały haczyk. Na mapach z przepustki sezonowej zaproszony gracz nie będzie zdobywał doświadczenia i nie będzie mógł się posługiwać uzbrojeniem z DLC. 
Dzień bez informacji o Wiedźminie, to dzień stracony. Ale nie martwcie się. Będzie krótko. Nasz Wiesiek sprzedał się na całym świecie w 25 milionach kopii
I kolejna krótka informacja. Mafia III otrzyma demo, a więc jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na kupno tego tytułu, to może w tej bardzo ważnej decyzji pomoże ci wersja demonstracyjna.
Jeśli zazdrościłeś konsolowcom Destiny, to mam dobrą wiadomość dla ciebie. Druga cześć tej gry trafi także na PC. Premiera planowana jest na 8 września. 
Poznaliśmy datę rozpoczęcia beta testów gry Quake Champions, które odbędą się już 6 kwietnia.Zastanawialiście się kiedyś, co się stanie jeśli wydawca wkurzy bardzo graczy? Nie? Ja w sumie także jakoś nad tym tematem  się długo nie zastanawiałem. Ale gracze, którzy kupili grę For Honor są tak zburzeni działaniem Ubi, że postanowili zaprotestować. Protest będzie polegał na akcji nie grania w ten tytuł w najbliższy poniedziałek, aż przez 24 godziny. Jeśli zastanawiacie się, co spowodowało takie zachowanie graczy, to odpowiedź jest prosta. Brak działań wydawcy przeciwko oszustom w grze, problemy z matchmakingiem i mechanizm odblokowywania zawartości w grze, który jest tak skonstruowany, by wydać kupę kasy lub spędzić przy grze bagatela 2 i pół roku. Nie wiem jak was, ale mnie najbardziej wkurzył ten czas na odblokowanie całej zawartości w grze. 2 i pół roku, to jak dla mnie kosmos.I na sam koniec mam dobrą wiadomość dla fanów Total War i Warhammera. Oficjalnie została potwierdzona druga część tej gry. Premiera na PC odbędzie się jeszcze tego roku. 
I to już wszystkie najważniejsze moim zdaniem newsy tego tygodnia. Komentarze są wasze. 


Komentarze