Battlefield 1 - dostępne uzbrojenie

Lada dzień, 21 października 2016 roku odbędzie się premiera nowego Battlefielda. Zainteresowani gracze tym tytułem na pewno już grali w tę grę. Mieliśmy otwartą betę, a teraz klika dni przed premierą, użytkownicy Origin Access, mogą przez 10 godzin testować Pole Bitwy Jeden. BF1 zapowiada się na bardzo dobrą grę. Recenzencki pieją z zachwytu nad praktycznie każdym aspektem tego tytułu. Ale nie o tym chciałem mówić. Jak wszyscy zapewne dobrze wiemy, akcja BF1 rozgrywa się w realiach pierwszej wojny światowej.  Konflikt ten trwał od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 roku i był nazwany wielką wojną. Dopiero po drugiej wojnie światowej został nazwany pierwszą wojną światową.  Był to największy konflikt zbrojny w Europie od czasów wojen napoleońskich. W czasie pierwszej wojny światowej po raz pierwszy w historii użyto broni chemicznej, która de facto była zabroniona przez konwencję haską z 1907 roku. 


I wojna światowa to przede wszystkim starcia okopowe, taktyka 19-wieczna, która zderzyła się z 20-wieczną techniką zbrojeniową na skutek, której żołnierze ginęli setkami tylko po to, by zdobyć klika metrów frontu. W BF1 znajdziemy sporo broni i wyposażenia, które było stosowane w tamtych czasach. Snajperki, pistolety maszynowe, karabiny maszynowe, strzelby, pistolety, broń białą, a nawet miotacz ognia. Nie zabraknie oczywiście także pojazdów. Między innymi będziemy mogli siać destrukcję i  zrobić piekło na ziemi przeciwnikom za pomocą takich pojazdów, jak: samoloty, czołgi, samochody opancerzone. W grze znalazły się także, tak zwane Behemoty, które będą wspierać drużynę przegrywającą. Są to między innymi: Ogromny opancerzony pociąg, zeppelin czy okręt. Jeśli znudziły nam się piesze wycieczki, będziemy mogli także pojeździć na motorach czy koniu. 
Przyjrzyjmy się dokładniej z jakiej broni będziemy strzelać do przeciwników.  

Karabiny

Karabiny Lee-Enfield - brytyjski karabin powtarzalny. Była to podstawowa broń żołnierzy brytyjskich w latach 1895-1955. 
Karabin przeciwpancerny M1918 (Antitank)- niemiecki karabin przeciwpancerny z okresu I wojny światowej. Broń służąca do walki z czołgami, które pojawiły się na linii frontu 15 września 1916 roku. Karabin ten w walkach użyty był dopiero 1918 roku. 
Karabin Gew98 - standardowy karabin niemiecki używany podczas I wojny  światowej. Produkowany od 1898 roku do teraz. Karabin ten wykorzystywany jest do celów militarnych, łowieckich i sportowych. 
Karabin Springfield M1903 - amerykański karabin powtarzalny opracowany w firmie Springfield Armory. Broń ta znajdowała się na wyposażeniu amerykańskiej armii od 1903 roku i była wykorzystywana podczas I wojny światowej przez amerykańskich żołnierzy. Od 1936 roku karabin ten był powoli zastępowany przez karabin samopowtarzalny M1 Garand. 
CEI-Rigotti - to wczesna wersja karabinu automatycznego  stworzona pod koniec 19 wieku. Dostępne informacje na temat tego karabinu są bardzo skąpe i sprzeczne. 
Selbstlader-Karabiner M1916 - karabin półautomatyczny zanany również jako Mauser M1916. Broń wykorzystywana przez niemiecki Korpus Powietrzny. 
Mondragón rifle M1908 - karabin używany podczas rewolucji meksykańskiej, I i II wojny światowej. Opracowany przez meksykańskiego oficera Manuela Mondragóna. 
M1907 SL - karabin samopowtarzalny, który był produkowany w Stanach Zjednoczony w latach 1906-1957. W czasie I wojny stosowany przez żołnierzy: amerykańskich, francuskich, angielskich i rosyjskich imperialistycznych sił zbrojnych. 
Ciąg dalszy nastąpi.


Komentarze