Andrew Dom i pogoń konsol za PC

W necie pojawiła się wypowiedź prezesa firmy Sony Interactive Entertainment, która bardzo mnie zaniepokoiła. Nawet nie wiecie jak bardzo. Andrew Dom w wypowiedzi tłumaczy dlaczego nowa konsola Sony PS4 Pro musiała ujrzeć światło dzienne. 

A powodem takim są gracze, którzy wymagają i chcą grać w gry, które mają najlepszą grafikę. Konsole nowej generacji im tego niestety nie umożliwiały i gracze masowo przechodzili na ciemną moc PC. Aby zatrzymać ten niekorzystny dla Sony ruch graczy w stronę PC, firma została zmuszona wydać PS4 Pro. 
Niestety Sony chyba zapomniało, co tak naprawdę w konsolach chodzi. I dlaczego ludzie wybierają je zamiast PC. Nie dla lepszej grafiki, ale dla bezstresowego i przyjemnego grania w gry, których często nie uświadczymy na blaszakach. Wyścig technologiczny z PC dla konsol może skończyć się tragicznie. Albo będą wychodzić nowe co roku albo będą musiały stać się trochę jak PC i niektóre części będą wymienne. Jedno jest pewne. Jeśli Sony i Microsoft się nie opamiętają konsole jakie znamy mogą przestać istnieć. 

Poniżej znajdziecie oryginalny tekst wypowiedzi. 

"Zobaczyłem pewne dane, które mocno na mnie wpłynęły. Sugerowały one odpływ graczy w środku danej generacji konsol, którzy chcąc bawić się grami w najlepszej możliwej grafice zaczynali migrować na PC, gdzie oczywiście mieli taką możliwość. Chcieliśmy zatrzymać takie osoby w naszym ekosystemie dając im jak najlepszą wydajność. Efektem tej decyzji jest PlayStation 4 Pro i nasza filozofia ulepszenia gier pod względem grafiki."Komentarze