Deus Ex Go – recenzja

Kilka dni przed premierą Deus Ex: Rozłam ludzkości pojawiła się gra logiczna na urządzenia mobilne o tytule  Deus Ex GO. Jest to spin-off znanej serii gier komputerowych - RPG akcji w cyberpunkowych klimatach.  Rozgrywka w Deus Ex GO jest podobna do tej z Hitman GO lub lara Croft GO. Jeśli ktoś z was grał w te tytuły, wie na czym polega mechanika gry. W Deus Ex GO pograłem dłużej niż w Deus Ex: Rozłam Ludzkości, a więc mogę stworzyć mini recenzje tego tytułu.Na początek opisze mechanikę rozgrywki, tak na wszelki wypadek, dla tych, którzy nie grali lub nie widzieli żadnego tytułu z serii GO (nie mylić z Pokemon Go). Deus Ex GO jest grą logiczną, w której sterujemy Adamem Jensenem. Nasz główny bohater poruszać się po niewielkich lokacjach, tylko po wyznaczonych ścieżkach od punku do punktu. Ruch naszej postaci i przeciwników odbywa się w turach ale równocześnie.  Zadaniem gracza jest przejście od pozycji startowej do wejścia na kolejny lvl. W tym zadaniu przeszkadzają nam liczni przeciwnicy, po żywych oponentów po cyberroboty. Na planszach na potkamy także inne przeszkadzajki, typu zamknięte przejścia, które możemy odblokować za pomocą komputera (hakowania).
Deus Ex GO hula na silniku Unity i grafika wygląda prześlicznie, choć jest umowna i prosta. Muzyka jaka dochodzi do naszych uszu z telefonu, to całkiem ciekawe motywy z komputerowej wersji gry.  
Do oprawy audiowizualnej nie ma do czego się przyczepić, choć na słabszych sprzętach może chodzić ciut topornie. Jak na grę logiczną przystało, by przejść niektóre poziomy trzeba się nieźle nagłówkować. Jeśli jakiegoś poziomu nie możemy przejść do dyspozycji mamy dwie podpowiedzi, za kolejne niestety musimy płacić. Co niestety troszkę mnie zmartwiło i jest to chyba jedyna wada tego tytułu z dwóch powodów. Po pierwsze za grę musimy zapłacić. Umieszczenie mikropłatności w grach, za które już raz zapłaciłem, jest jak dla mnie zbrodnią. Po drugie za pieniądze możemy zaopatrzyć się w tyle podpowiedzi, że nie musimy w ogóle główkować by przejść grę, a to najzwyczajniej mija się z celem i psuje rozgrywkę. Ogólnie grę polecam tym, którzy lubią czasem pogłówkować i rozwiązywać łamigłówki. Dodatkowym atutem gry jest cyberpunkowy, Deus Exowy klimat, który wylewa się z ekranu i sączy z głośników naszego telefonu.


Komentarze