Far Cry Primal wymagania sprzętowe PC


W internecie pojawiły się wymagania sprzętowe gry Far Cry Primal w wersji na PC. Wiele serwisów twierdzi, że by odpalić Primal wystarczy mieć kompa z epoki kamienia łupanego. Od taki żarcik jednego z serwisów poświęconego elektronicznej rozrywce. A tak na poważnie. Wymagania są stosunkowo rozsądnie niskie. 


Dzisiaj poznaliśmy nie tylko wymagania sprzętowe tego tytułu, ale także dostaliśmy aż prawie dwu godzinny gameplay okraszony komentarzem twórców (jak dla mnie zbędnym). Materiał pochodzi prawdopodobnie z wersji na PS4. Na uwagę zasługuje, to iż materiał jest nakręcony w 60 klatkach na sekundę, ale kiedy  obraz przełącza się na grę ewidentnie klatek jest o połowę mniej, a w niektórych momentach zdaje mi się, że spada nawet poniżej tej wartości. Oprócz smętnej gatki w materiale znajdziemy sporo akcji i piękne widoki. Na filmiku widać, że główną bronią jaką będziemy się posługiwać jest łuk. Za pomocą tej broni możemy wykonywać piękne hedshoty. Skuteczną obroną przeciw dzikim zwierzętom będzie pochodnia. Na materiale także pokazano mały fragment craftingu, polowań na zwierzęta i walki z ludźmi. Ok, przejdźmy może do sedna sprawy i wymagań. 
Wymagania minimalne to:  
Procesor: Intel Core i3-550 / AMD Phenom II X4 955 czyli dość stare konstrukcje.
Pamięć RAM: 4 GB i tu doznałem szoku. 4 GB RAM, to już dzisiaj faktycznie ilość z epoki kamienia łupanego. 
Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 460 / AMD Radeon HD 5770 (z 1 GB pamięci) także ten sprzęt raczej pamięta prehistorię. 
Miejsce na dysku: 20 GB
System operacyjny: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (wyłącznie wersje 64-bitowe). Co do wymagań systemowych, to taki standard i chyba nikogo już nie dziwi, by odpalić jakiś tytuł trzeba mieć system 64 bitowy. 
Co do wymagań rekomendowanych sytuacja przedstawia się następująco:
Procesor: Intel Core i7-2600K / AMD FX-8350 
Pamięć RAM: 8 GB 
Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 780 / AMD Radeon R9 280X 
Miejsce na dysku: 20 GB 
System operacyjny: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (wyłącznie wersje 64-bitowe)

I na sam koniec zapraszam na materiał filmowy


Komentarze