Halo: Spartan Strike - pierwsze wrażenia


Halo: Spartan Strike jest kontynuacją zręcznościowej strzelanki z widokiem izometrycznym wydanej w 2013 roku o tytule Halo: Spartan Assault. Tytuł ten, to spin-off znanej wszystkim i popularnej zwłaszcza w USA gry akcji. Gra wydana została  na urządzenia mobilne z Windows Phone i iOSa, a także na PC. 


Akcja gry toczy się równolegle do wydarzeń w Halo 2 i rozgrywa się w 2552 roku w New Mombasa. W grze wcielamy się Spartana Davisa. Osoby, które znają serię Halo na pewno kojarzą tego pana, Ci którzy nie mieli styczności z tą grą i tak nic im to nie powie. W grze będziemy mieli możliwość walki na 30 zróżnicowanych poziomach (miasta, dżungle itp.) Zadaniem gracze będzie oczywiście uratowanie Ziemi przed hordami Covenantów i Protean. 
Mechanika rozgrywki, to prosty zręcznościowy shooter, który nie wprowadza żadnych innowacji od swojej poprzedniczki. Grafika w grze jest typowa dla gier mobilnych i wersja PC nie odbiega od tego standardu. Czyli najprościej rzecz ujmując, grafika na komputery stacjonarne jest słaba. Co do samej przyjemności z gry, to jest nijaka. Na urządzenia mobilne  gra może się podobać, ale na PC jest wiele tytułów lepiej wyglądających i dających większą satysfakcję z gry. Tytuł ten mogę polecić tylko zagorzałym fanom serii Halo.  Komentarze