Wiedźmin 3: Dziki Gon - wyniki sprzedaży.


Trzecie część przygód nieustraszonego Wiedźmina odniosła na całym świecie spory sukces. Dziki Gon od recenzentów otrzymywał bardzo wysokie noty. Ale jak te wszystkie sukcesy mają się na realną sprzedaż Wiedźmina 3?


Odpowiedzi na to pytanie udzielił dzisiaj Marcin Iwiński w otwartym liści podsumowującym dwa pierwsze tygodnie  obecności gry na rynku. 
W skrócie: Wiedźmin 3: Dziki Gon sprzedał się  w czterech milionach kopiach. Fakt ten bardziej cieszy, iż jest to realna sprzedaż pudełek z grą, które kupili gracze, a nie dostarczone kopie gry do sklepów. Dla przykładu podam, iż w sumie pierwsza i druga cześć sprzedała się do października 2013 roku w 6 milionach egzemplarzy.  


"Drodzy gracze,
19 maja był dla wszystkich w CD PROJECT RED bardzo ważną datą – premiera gry Wiedźmin 3: Dziki Gon była ukoronowaniem trzech lat pracy nad erpegiem, który miał jedną ambicję: zmienić gatunek i zawojować świat. Gdy gra wylądowała na półkach, na całym świecie pojawiły się świetne recenzje. Otrzymaliśmy od Was masę wiadomości – forum pękało w szwach, maile nie przestawały przychodzić; byliście z nami na nocnych otwarciach, w mediach społecznościowych i na portalach traktujących o grach. Nie ma przyjemniejszej rzeczy dla twórców gier niż taki widok. Dlatego chciałbym Wam za to serdecznie podziękować - bez fanów z Polski Wiedźmin nie był by tą grą, którą jest dziś.
Korzystając z okazji, chciałem również podzielić się wynikami sprzedaży. Po dwóch tygodniach od premiery liczba graczy, którzy kupili Wiedźmina, osiągnęła 4 miliony. To dla nas znak, że obrana przez CD PROJECT RED ścieżka prowadzi w dobrym kierunku i pokazuje nam, że warto publikować darmowe DLC i nie zapominać, dla kogo i po co tworzy się gry.

Jeszcze raz serdeczne dzięki za Wasze wsparcie.
Pozdrawiam,
Marcin Iwiński,
współzałożyciel CD PROJEKT RED"

Komentarze