Bethesda pokazuje na targach E3 nowego Doom'a


Na targach E3 na konferencji Bethesdy pokazano światu nowego Dooma.


Pokazał gry trwał około półgodziny. W tym czasie pokazano sporo z gameplayu, który niestety nie zrobił na mnie tak dużego wrażenia jakiego oczekiwałem po tym tytule. Może to dlatego, że w takie gry lepiej się gra niż na nie patrzy. Niestety od samego początku odnosi się wrażenie, że cały ten gameplay jest ciut wyreżyserowany.
Przejdźmy może do konkretów. W internecie można znaleźć dwa filmiki ukazujące rozgrywkę, na których mamy mnóstwo potworów, śmiercionośne pukawki (w arsenale także znalazła się uwielbiana przez wszystkich piła mechaniczna), dużo krwi, brutalne finishery i podwójne skoki.
Pierwszy filmik ukazuje lokacje na otwartej przestrzeni, która trochę przypomina wielopoziomową arenę. Zewsząd wyskakują potwory i zaczyna się jatka, trochę jak dla mnie zbyt chaotyczna.
Na drugim filmiku ukazano zamknięta lokację. Prawdopodobnie jakąś kosmiczną stację. W tej części gameplayu robi się znacznie ciekawiej. Motyw z przyłożeniem do skanera ręki wyrwanej z jakiegoś biedne martwego biedaka w celu otwarcia zamkniętych śluzowych drzwi, robi dość sympatyczne wrażenie. Nie będę zdradzał więcej co jest na filmikach. Po prostu sami zobaczcie.Komentarze