Wiedźmin 3: Dziki Gon - wymagania sprzętowe.


W internecie można znaleźć sporo legend na temat wymagań sprzętowych gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, ale jak jest naprawdę? Czy trzeba mieć potwora, by cieszyć się płynną grą? 


W sieci można znaleźć sporo informacji na temat wymagań sprzętowych trzeciego Wiedźmina.
Znamy minimalne i zalecane wymagania, ale jak na prawdę gra zachowuje się na zalecanym przez twórców sprzęcie? Na to pytanie postaram się Wam odpowiedzieć w poniższym materiale. Zacznę od razu od ustawień graficznych na jakich gram komfortowo i średnia fpsów wynosi 40. 
Może wspomnę jeszcze, że grę testowałem jak na razie w pierwszych lokacjach i nie wiem czy nie będę musiał jeszcze obniżyć grafiki w późniejszych etapach gry. 
Zacznijmy od postprocesów - na moim sprzęcie ustawienie wszystkiego na maksa nie robi dużej różnicy na wydajności w grze. Szczerze nie testowałem jeszcze tylko jak mocno obciąża system włączenie wygładzania krawędzi. W postprocesach mam tylko włączone na niskie wyostrzenie (sharpen) obrazu, bo moim zdaniem włączenie tego parametru na wysokie wyostrza za bardzo obraz i efekt tego zabiegu jest  wyjątkowo brzydki. 
Przejdźmy do głównych ustawień grafiki.  Mamy tu do wyboru wiele opcji graficznych, jak: rozdzielczość, efekt HairWorks, liczebność postaci tła, jakość cieni, terenu i wody. Mamy także ustawienia zagęszczenia trawy, jakość tekstur, zasięg widoczności roślinności i poziom szczegółów.
Wszystkie opcje grafiki mam ustawione na uber prócz dwóch. Jedną opcje w ogóle mam wyłączoną, a drugą mam ustawioną na wysokie. Wyłączony zupełnie mam efekt włosów HairWorks, który niestety strasznie powoduje spadki płynności animacji. Gdy mamy zbliżenie na głowę Geralta i jego włosy falują, to spadki animacji mam nawet do 19 klatek na sekundę. Czyli ogólna masakra. 
Kolejną opcję którą musiałem zmienić z uber na wysokie, to zasięg widoczności roślinności. Opcja ta ustawiona na uber niestety, w niektórych miejscach powodowała spadek do 27 klatek. 
Jak sami widzicie nie ma tragedii i na sprzęcie, który jest już wysłużony można grać w miarę komfortowo. Bo przecież karta grafiki GF 770 nie jest jakimś szczytem techniki. 

Komentarze