Survarium - pierwsze wrażenie z wersji beta


Survarium to gra MMOFPS w postapokaliptycznym klimacie. Tytuł ten został stworzony przez ukraińskie studio Vostok Games odpowiedzialnego za grę S.T.A.L.K.E.R. Akcja Survarium toczy się w niedalekiej przyszłości gdzie matka natura postanowiła zniszczyć całą ludzkość. 


Wstęp mamy już za sobą, czas na konkrety. Jakiś czas temu ruszyła zamknięta beta tej gry. Niestety, by wziąć w niej udział trzeba było mieć szczęście w losowaniu. Niestety w grach losowych nie mam szczęścia i do zamkniętej bety się nie dostałem. Parę dni temu pojawiła się na platformie Steam otwarta beta, w którą nie omieszkałem zagrać. 
Tytuł ten oparty jest o free to playowy model biznesowy. Jak do tej pory nie odczułem, że mikropłatności psują grę. Niestety niektóre przedmioty możemy kupić tylko wydając prawdziwą kasę, co daje przesłanki, że w dalszych etapach gry mikrotranzakcje jednak mogą namieszać.
Tytuł ten to MMOFPS z elementami RPG. W grze mamy możliwość rozwoju naszej postaci za pomocą dobrze znanego z gier RPG drzewka umiejętności. Naszą postać możemy także wyposażyć w przeróżne przydatne przedmioty. Nowe buty, rękawiczki czy spodnie. Element RPG mamy już za sobą. Przejdźmy do MMOFPS. W tytule tym na dość sporych mapach spotykają się dwie kliku osobowe drużyny. Każdy mecz trwa określony czas, w którym obie drużyny mają za zadanie zabić jak największą ilość przeciwników. Drużyna, która będzie miała największą ilość zabójstw wygrywa. Mapy jak już wspomniałem są dość spore i trzymają postapokaliptyczny klimat. Walczyć będziemy między innymi w obszarach opuszczonej szkoły, zakładu chemicznego czy na moście. Wszystkie lokacje jakie do tej pory zobaczyłem prócz jednej, są dobrze zaprojektowane i mają  S.T.A.L.K.E.R.owski klimat. Przejdźmy do samej gry i gameplayu. Jak się gra w ten tytuł? Musze przyznać, że gra się dość dobrze. Rozgrywka jest wolniejsza od tej znanej z BF. Siła broni jest dość duża i wystarczy celna seria, by przeciwnika uziemić na dobre. W grze nasza postać w starciu z wrogiem  może zostać ranna i powoli się wykrwawiać. Jeśli nie zabandażujemy rany, nasza postać najzwyczajniej się wykrwawi na śmierć. Nie ukrywam patent ten dość mi się spodobał i urealnia rozgrywkę. Grafika w grze jest na przyzwoitym poziomie. Może nie powala, ale także nie odrzuca. 

Podsumowując. W tytuł ten gra się dość przyjemnie. Mikropłatności jak na razie nie dokuczają. Jak na wersję beta nie jest źle i czekam na rozwój tej produkcji. 

Komentarze