Pillars of Eternity - wybieramy postać.


Pillars of Eternity to gra RPG stworzona przez studio Obsidian Entertainment. Tytuł ten powstał przy wsparciu finansowym Kickstartera. W produkcję zaangażowani byli twórcy między innymi takich hitów jak Baldur's Gate, Icewind Dale i Fallout.  


26 marca 2015 roku odbędzie się światowa premiera tego tytułu. W moje łapska już teraz trafiła wersja beta tej gry. Na sam początek chce wam przedstawić jaki mamy wybór postaci, klas i ras w tym tytule. Czy ten element fanów gier RPG w pełni zadowoli? Sami oceńcie. 
W Pillars of Eternity mamy do wyboru 4 podstawowe tryby trudności. Dla hardcorowych graczy twórcy przewidzieli dwie dodatkowe opcje: Próba Żelaza i Tryb Eksperta.W Pillars of Eternity mamy do wyboru 6 ras. Trzy z nich to standardowe rasy w grach fantasy. Człowiek, krasnolud i Elf. Kolejne trzy to: Aumauanin (przypomina tych niebieskich kolesi z filmu Avatar), Orlanin i Boski, jak dla mnie najciekawiej wyglądająca rasa w grze. Standardowo także możemy wybrać płeć naszej postaci.W Pillars of Eternity mamy także do wyboru podrasy. Dla każdej z ras od dwóch do czterech podras. Podrasy głównie dzielą się na obszar w jakim zamieszkuje dana rasa. I tak dla Człowieka mamy: człowiek z równin, znad oceanu i z sawanny. Dla Aumauanina mamy: przybrzeżny i wyspiarski. Dla Krasnoluda: górski i tundrowy. Dla Elfa: leśny i blady. Dla Orlanina: osiadły i dziki. Dla Boski: śmierci, ognia, księżyca i natury. I tu ponownie jak dla mnie rasa ta ma najciekawsze podrasy i prezentuje się najciekawiej.Przyszedł czas na wybór klas. Do wyboru mamy 11 klas postaci. Barbarzyńca, enigmatyk, wojownik, paladyn, łowca, mag, pieśniarz, druid, mnich, kapłan i łotrzyk. W kolejnych materiałach rozdamy punkty do cech postaci. Wybierzemy pochodzenie i biografię naszego bohatera. Zmienimy odrobinę wygląd naszego herosa, wybierzemy portret i głos jakim będzie przemawiać nasza postać.Przy tworzeniu postaci mamy do rozdania 15 punktów do 6 cech charakteryzujących naszą postać. Moc, kondycja, zręczność, percepcja, intelekt i stanowczość. Przy niektórych cechach po lewej stronie znajdują się gwiazdki, które oznaczają, iż dany atrybut dla postaci jest kluczowy i warto na nim się skupić i przeznaczyć większą ilość punktów.
Kolejny etap przy tworzeniu postaci, to wybór pochodzenia naszego bohatera. Mamy do wyboru 7 typów pochodzenia. Aedyr, Archipelag Martwego Ognia, Równiny Ixamitlu, Stara Vailia, Rauatai, Żyjące Ziemie, Wędrująca Biel.
Przyszedł czas na kolejny materiał z gry Pillars of Eternity. Tym razem wybieramy biografię naszego bohatera. Do wyboru mamy ich 10. Arystokrata, odszczepieniec, myśliwy, najemnik, duchowny, osadnik, wagabunda, rzemieślnik, kupiec i niewolnik.
W Pillars of Eternity możemy także zmienić wygląd naszego bohatera. Niestety lub stety, nie mamy wiele opcji do wyboru. Możemy zmienić kolor odzienia naszej postaci, zarost, głowę i włosy.Kolejnym etapem tworzenia postaci w Pillars of Eternity jest wybór portretu bohatera. Do wyboru mamy 62 portrety. Ostatnim etapem przy tworzeniu postaci w Pillars of Eternity jest wybór głosu naszego herosa. Komentarze