W oczekiwaniu na hity - 13 najbardziej oczekiwanych gier 2015 roku przez graczy PC.

2014 rok sprawił graczom wiele niespodzianek tych dobrych i tych złych. Dla niektórych wydawców gier był to rok sukcesów, a  dla innych porażek. Wiele zapowiedzianych premier zostało przesunięte na 2015 rok. Czas najwyższy bliżej im się przyjrzeć (i nie tylko im) i sprawdzić, na co miliony graczy czeka z utęsknieniem w 2015 roku.
Zacznę najpierw od gier na PC, bo to one są bliższe mojemu sercu.Might & Magic: Heroes VII - nie ma chyba gracza PCetowego, który nie słyszał o tej serii. Tym bardziej cieszy fakt, że już 2015 roku dostaniemy kolejną część tej turowej strategi osadzonej w świece fantasy. Hasłem przewodnim twórców VII odsłony jest "powrót do korzeni". Czy im się to uda ? Zobaczymy.Gracze PCetowi, trzymajmy kciuki za ten tytuł.


Battlefield Hardline - tytuł ten wychodzi nie tylko na PC, ale wzbudził już tyle kontrowersji wśród graczy, że nie mogło go zabraknąć na tej liście. Wszyscy wiemy o przesuniętej dacie premiery tego tytułu pod naporem graczy. Gigant Electronic Arts ugiął kolana i padł na ziemię przed graczami. Ok, może przesadziłem, ale jednak było to sporym zaskoczeniem, że taka firma przesunęła swój flagowy produkt tylko lub aż dlatego, że ludziom ten tytuł po prostu się nie podobał i uważali, że jest wtórny i nic nowego nie wznosi do rozgrywki.
Dying Light - to kolejny tytuł, który ukaże się na wszystkie znaczące się platformy growe (czyli także na PCeta). Techland próbuje kolejny raz swoich sił i uraczy nas już 27 stycznia kolejną grą, w której głównym zadaniem gracza będzie eksterminacja żywych trupów. Nie znudziło wam się już wyżynanie w pień zombi?? Jeśli tak, to polskie studio spróbuje was przekonać, że to nadal dobra zabawa. Czy im się to uda ?? Zobaczymy już wkrótce.
Just Cause 3 - sandboksowa gra akcji. O tym tytule wiemy coraz więcej, ale nadal nie widzieliśmy żadnego gameplayu z gry. W sieci pojawiło się wiele screenów, które potwierdzają, że tytuł ten będzie podobny pod wieloma względami do swoich poprzedniczek. To w sumie dobrze, bo dwie poprzednie części były ciepło przyjęte przez graczy.
Tom Clancy's The Division - chyba nie ma gracza, który by nie czekał na tę grę. Wielkie nadzieje są pokładane wobec tego tytułu. Każdy liczy, że będzie to bardzo dobra gra. Niestety wśród wielkich nadziej przeważnie towarzyszą wielkie rozczarowania. Ubisoft, niestety pokazał ostatnio, że tak jest, wypuszczając niedopracowane tytuły. Oby tym razem francuskiemu wydawcy udało się nie zawieść , bo to może być jego ostatnia szansa na odzyskanie zaufania graczy do jego gier.
Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - taktyczny shooter. Kolejny tytuł, który będzie próbował wskrzesić prawie zapomnianą serię i gatunek gier. Jest, to także kolejna szansa na odzyskanie dobrego wizerunku przez Ubisoft.

No Man's Sky - jest to tytuł do którego ciężko jest przyporządkować jakiś gatunek gier. Ta gra będzie wszystkim lub niczym. Będzie grą przygodową z otwartym światem. Zadaniem gracza będzie eksploracja kosmosu, który według twórców nigdy się nie skończy. Będziemy odwiedzać odległe planety, które będą generować się za pomocą wymyślonego przez twórców generatora, tak aby żadna planeta nie była taka sama. Będziemy mieli możliwość napotkania innych graczy. Długo by opowiadać o tej grze. Jedno jest pewne w tę grę trzeba zagrać i samemu sprawdzić na własnej skórze, czy twórcy wywiązali się ze swoich obietnic.
StarCraft II: Legacy of the Void - jeśli nie kojarzysz tej serii, to nie możesz nazywać się graczem. Pierwsza część serii tej najpopularniejszej strategi czasu rzeczywistego (w skrócie RTS) została wydana 1998 roku. Nie będę dalej się rozpisywał. Napiszę tylko tyle, Blizzard i dla PCetowego gracza już wszystko jasne. Ta gra nie może zawieść.
Assassin's Creed: Victory- hmm ?? Dziwi mnie bardzo polityka Ubisoftu i widać, że ten wydawca ma gdzieś graczy. Wypuszcza bardzo niedopracowanego Unity, a tu zapowiada kolejną część serii. Zamiast dopracować swój już wydany tytuł, bierze się za kolejny licząc na kasę od graczy za nowy produkt. Tylko czy można to nazwać kolejnym nowym tytułem ?  Może warto zakończyć te męki Assassina i go ściąć na szafocie?
Kingdom Come: Deliverance - pierwszoosobowe RPG w czasach średniowiecznych. Jeśli spodziewasz się po tym tytule magii i smoków srodze się zawiedziesz. Twórcy postawili na realizm i pełne odwzorowanie czasów średniowiecznych. Brzmi dość ciekawie, od taka odskocznia od Wiedźmina.
Torment: Tides of Numenera - to  RPG próbujący wskrzesić ducha kultowego już Planescape Torment. Za nekromancję zabiera się studio inXile złożone z zespołu ludzi, którzy pracowali nad oryginałem. Wszystko na to wskazuje, że im to się uda, ale do ostatecznego werdyktu jeszcze musimy trochę poczekać.

Batman: Arkam Knight - Batman jest jednym z moich ulubionych superbohaterów. Po bardzo udanym (moim zdaniem) Batman: Arkham Asylum kolejne części już nie były tym samym i nie zachwyciły mnie tak jak pierwsza część tej serii. Tym bardziej oczekuję na najnowszą odsłonę człowieka nietoperza. Może magia pierwszej odsłony powróci.


Na sam koniec zostawiłem naszą polską rodzynkę. Nie będę się rozpisywał za nadto, bo każdy Polak na pewno czeka na tę grę. I jeśli się nie domyślasz, co to za tytuł, to podpowiem tylko tyle, że miecz żelazny Ci między oczy, a na poprawkę srebrny miecz między żebra, boś może jakaś poczwara, jeśli nadal nie wiesz, co to za gra :)

Komentarze