Ubisoft na widelcu.


Witam wszystkich serdecznie po długiej przerwie.  Przeglądając neta w celu nadrobienia zaległości ze świata elektronicznej rozrywki natrafiłem na dość ciekawy materiał na tvgry.pl
"Duże sandboksy i duże potknięcia - jaki był 2014 dla Ubisoftu?". Linka do filmiku znajdziecie poniżej:
Tvgry.pl bierze na widelec firmę Ubisoft mającą na swoim koncie sporo hitów, a zarazem sporo kontrowersyjnych działań marketingowych czy niedopracowanych tytułów. 
Na pierwszy ogień idzie gra, na którą skusiłem się i kupiłem ją zaraz po premierze. Nie czytając czy oglądając żadnej recenzji, zawierzając tylko pompie marketingowej tego produktu. Watch_Dogs - tytuł ten należy do największych moich  rozczarowań 2014 roku. Nie dość, że gra finalnie nie wygląda tak jak na pokazach, to po dłuższej zabawie rozgrywka wydaje się monotonna i słaba. Nie wspominając już o słabej optymalizacji i problemach technicznych (no i wspomniałem). Jedno jest pewne, gra ta nie tylko mnie zawiodła, ale wielu innych graczy. Nie zrozumcie mnie źle gra nie jest słaba, ale brakuje jej tego czegoś. Assassin's Creed: Unity - to jest jedna wielka kontrowersja. Ubisoft zapowiada rewolucję w grafice i w rozgrywce, a wydaje finalnie bardzo niedopracowany produkt i to jeszcze w okrojonej wersji i to chyba bardziej niż Watch_Dogs. 
Far Cry 4 - wersja konsolowa tej gry, to udany tytuł, ale PCetowi gracze dostają kolejny niedopracowany produkt. Problemy techniczne jakie były na samym początku z tym produktem wielu graczy zniechęciło do tej serii. 
The Crew - sandboksowy wyścig MMO. Brzmi bardzo dobrze, niestety wykonanie nie do końca zachwyciło wielu graczy. Grałem wersję beta tej gry i nie ukrywam, że gra od wielu recenzentów dostała po grzbiecie niesprawiedliwie. Na to wygląda, że rozżalenie po  nieudanym Watch_Dogs, Unity i innych tytułach Ubisoftu, przelało czarę goryczy i oberwało się niewinnemu tytułowi. Ubisoft w 2014 roku wydało sporo niedopracowanych tytułów i niewyglądających tak jak obiecał, ale nie skreślałbym tej firmy tak od razu. Ubi wydało kilka pomniejszych tytułów, które okazały się bardzo dobrymi grami. 
Mowa między innymi o: Valiant Hearts i Child of Light 

Co czeka Ubisoft w 2015 roku? Ja mam ogromną nadzieję, że kolejne tytuły tego wydawcy okażą się przynajmniej dobrymi grami i wyciągnie nauczkę i lekcję z wcześniejszych porażek  i da graczom kawał dobrej, solidnej rozgrywki w kolejnych swoich grach. 
Komentarze