Terminator: Genisys - powrót terminatora.


W sieci pojawił się trailer nowego filmu o terminatorze, który swoją premierę będzie miał 2015 roku.
Terminator: Genisys, bo tak brzmi pełny tytuł tego filmu jest kontynuacją wątku fabularnego z ... no właśnie nie bardzo wiem, z której części poprzednich terminatorów. W necie można znaleźć kilka informacji, że nowy tytuł jest jednocześnie sikłelem i rimejkiem poprzednich części.  Na stronie IMDb można znaleźć niewielką wzmiankę o fabule, która mówi nam, iż jest rok 2029. John Connor lider oporu kontynuuje wojnę z maszynami, a SkyNet zaatakuje z obu stron frontu, z przeszłości i przyszłości, co ma ostatecznie zmienić oblicze wojny.
Przechodząc do samego trailera odnoszę wrażenie, że na pewno nie uświadczę klimatu z pierwszych dwóch części Terminatora, a szkoda, bo klimat w nich był niesamowity i mroczny.
Oglądając enty raz zwiastun mam mieszane uczucia. Film zapowiada się na szybki i efektowny, ale pozbawiony klimatu mrocznego science fiction, którym charakteryzowała się pierwsza i druga część Terminatora. Nawet muzyczny motyw przewodni  gdzieś stracił swój urok. Wszystko na to wskazuje, że starsi widzowie mogą odpuścić sobie ten film, bo jest skierowany do młodszych widzów, których zadowoli przeciętny film akcji. Szkoda tylko, że film jest sygnowany tak znakomitą marką jaką jest Terminator.
Poniżej zwiastun, który możecie sami ocenić. 

Komentarze