20 lecie PlayStation.
Sony obchodzi 20 lecie swojej najpopularniejszej marki jaką jest PlayStation. Sony świętuje, a ja postanowiłem odświeżyć sobie pamięć i przypomnieć najpopularniejsze gry na pierwszą konsole ze stajni Sony.  Pierwszą grę, którą chciałbym wam przedstawić darzę wielkim sentymentem. Jest to pierwsza gra, w którą zagrałem na szaraku. 


Spyro the Dragon. 

Tytuł ten jest grą platformową w pełnym środowisku 3D i została wydana 1998 roku. 
Opowiada historię małego, fioletowego, sympatycznego smoka i imieniu Spyro. 
Podczas swoich wędrówek Smokowi towarzyszy najlepszy przyjaciel i kompan, ważka Sparx, która chroni swojego przyjaciela przed atakami, max trzema i jest zarazem wskaźnikiem zdrowia naszego fioletowego gada.   


Historia jest dość prosta i nasz dzielny ziejący ogniem smok ma uwolnić swoich pobratymców z niewoli i pokonać głównego złego, Gnasty'ego. 
Jak dobrze pamiętam nasz smok nie potrafił latać, a tylko umiał szybować. 
Zbierał diamenty, skakał po platformach. Przeciwników pokonywał na dwa sposoby: taranował ich lub ział w nich ogniem. Taranowanie przeciwników ułatwiały mu rogi na jego głowie.  

Gracze przyjęli smoka bardzo ciepło i gra otrzymała bardzo wysokie noty w recenzjach. W sumie wyszło pięć części o przygodach sympatycznego smoka. 
Spyro The Dragon, Spyro 2: Gateway to Glimmer, Spyro 3: Year of the Dragon, Spyro 4: Enter the Dragonfly i Spyro 5: A Hero's Tail. 
Oczywiście, to nie wszystkie gry jakie zostały wydane ze Spyro, ale jest to pięć głównych tytułów. 
W następnym odcinku "20 lecie PlayStation" opowiem wam o kolejnej grze, w której głównym bohaterem jest sympatyczny lisek.  Komentarze