Call of Duty Advanced Warfare - pierwsze wrażenie.


Kolejna odsłona popularnej strzelanki FPP, wyprodukowana przez studio Sledgehammer Games.Tym razem akcja gry toczy się w przyszłości w roku 2054 gdzie prywatna korporacja militarna ATLAS Corporation chce uratować ludzkość po globalnym ataku terrorystycznym. Gracz wciela się w jednego z żołnierzy korzystających z zabawek zaawansowanej technologi militarnej. Zadaniem gracza jest przywrócenie porządku w pogrążonym chaosie świecie. 

Studio Sledgehammer Games po raz pierwszy zabiera się za produkcję tej serii choć w swych szeregach mają Glena Schofielda i Michaela Condrey'a byłych pracowników Visceral Games, które jest odpowiedzialne za stworzenie Modern Warfare 3. Kolejną nowością jest to, że nowy Call of Duty powstawał przez około trzy lata. To dość sporo czasu biorąc pod uwagę, że ostatnie odsłony wychodziły co roku. Czy nowe studio i trzykrotnie dłuższy czas produkcji tego tytułu sprawił, że gra jest lepsza od swoich poprzedników? Na to pytanie jak na razie nie jestem wstanie odpowiedzieć. Ale mam już pierwsze wrażenie za sobą, o których pokrótce wam opowiem. 

Pierwszy kontakt z grą, to żmudne ustawienia graficzne i test wydajności gry na moim sprzęcie. Nie ma, co ukrywać tytuł ten ma spore wymagania i żeby odpalić nowego CoDa w maksymalnych ustawieniach graficznych naprawdę trzeba mieć potwora (chyba, że gra jest słabo zoptymalizowana i trzeba poczekać na jakąś aktualizację). Po kilku próbach ustawieniach grafiki udało mi się w końcu znaleźć optymalne ustawienia dla mojego systemu. O dziwo wszystkie opcje udało mi się ustawić na maksa prócz coś tam z cieniami i antyaliasingiem. Przechodzimy do gry


Post użytkownika Gry - Fan Games.


Po odpaleniu kampanii standardowo jak w poprzednim Call of Duty mamy podczas ładowania poziomu filmiki wprowadzające w fabułę. Niestety filmiki mają tendencje do przycinania się, tak samo jak było to w Ghostcie. Szkoda, że twórcy nie pomyśleli o słabszych sprzętach i ładowania poziomu nie dali po zakończonym filmiku. 
Wchodzimy do akcji
Pierwsze wrażenie jest bardzo miłe. Szybka akcja jak w Hollywoodzkim filmie,  wybuchy, eksplozje, dramatyczne sceny i przez wszystkich uwielbiane skrypty. Od cała seria Call of Duty tylko w wersji futurystycznej. I nie ukrywam, że ta cała otoczka futurystycznego klimatu bardzo mi się spodobała. 
Egzoszkielet daje dość ciekawe opcje taktyczne, które możemy wykorzystać w walce z przeciwnikami. Nowe futurystyczne bronie, które nie tylko fajnie wyglądają, ale mają także dość ciekawe taktyczne zastosowanie. Przez pierwszą misje gra prowadzi gracza za rączkę i podpowiada jak używać nowych zabawek. 
Podsumowując
Pierwsze wrażenie Call of Duty Advanced Warfare robi wyjątkowo dobre choć uważam, że tej serii i w ogóle strzelankom FPP przydałby się powiew świeżości, bo grając w CoDa lub BF odnoszę wrażenie, że gram wciąż w ten sam produkt tylko w odświeżonej wersji. 

Komentarze