The Flame in the Flood - survival od współtwórców BioShocka


Moda na gry survivalowe chyba nigdy nie przestanie być na topie, a na pewno nie przeminie, kiedy zabierają się do tego ludzie pracujący przy takich grach jak BioShock, Halo czy Guitar Hero. Na Kickstarter rozpoczęła się kolejna zbiórka pieniędzy na bardzo ciekawy projekt The Flame in The Flood. By projekt mógł zaistnieć i wypłynąć na powierzchnię deweloperzy muszą uzbierać 150 tysięcy dolarów. Wszystko na to wskazuje, że bez problemu to im się uda, bo na koncie twórców jest już około 50 tysięcy zielonych, a akcja dopiero kończy się za 30 dni. Jeśli ktoś będzie wyjątkowo hojny i przeleje przynajmniej 20 dolarów na projekt, to otrzyma pełna wersję gry.     

Przejdźmy do konkretów. Historia opowiada o dzielnej kobiecie Scout, która potrafi poradzić sobie w najtrudniejszych i ekstremalnych warunkach. W przygodzie życia będzie jej towarzyszył najlepszy przyjaciel człowieka  pies Aesop. Gracz będzie wędrował po terenie postapokaliptycznego świata wzdłuż rzeki zalewającej okolicę. Podczas rozgrywki zwiedzimy między innymi Parka Narodowy Everglades, deltę Missisipi lub region Bayou. 
Szkice Aesopa towarzysza Scout 
Nikogo chyba nie zdziwi mechanika gry, która działa na klasycznych survivalowych warunkach. Czyli trzeba będzie przeżyć w bardzo nieprzyjaznych warunkach dla gracza. Na naszą Scaut i jej kompana będą czyhać dzikie zwierzęta, a o takich oczywistościach jak zaspokojenie podstawowych potrzeb naszych bohaterów chyba nie trzeba wspominać. W grze będziemy zbierać surowce i z nich wytwarzać przedmioty niezbędne do przetrwania. Bardzo ciekawą umiejętnością naszego psa będzie przyniesienie nam po naszej śmierci z powrotem naszych przedmiotów, co spowoduje, że nie będziemy zmuszeni zaczynać wszystkiego od początku. 
Gra będzie okraszona prześliczną rysunkową grafiką i klimatyczną muzyką country Chucka Ragana. 

Azyl - przybić do brzegu 

Scout i Aesop przy ognisku 

Grafika to bardzo ciekawa i prześliczna kreska

Komentarze