Podsumowanie Tygodnia #15

Mamy już niedzielę czas najwyższy na Podsumowanie Tygodnia. Czas dowiedzieć się co się działo w branży elektronicznej rozrywki, a działo się dość sporo, a więc bez zbędnego przedłużenia zapraszam na garść newsów.


Zacznę od Nintendo i konsoli Switch. Jakiś czas temu Nintendo chwaliło się wysoką sprzedażą swojego najnowszego dziecka. I na to wygląda, że nie ściemniali. Potwierdzają to niezależne źródła zajmujące się analizą taki danych. Switch tak dobrze się sprzedaje, że na niektórych rynkach zabrakło konsol w sklepach. Co może wyjaśnić większą sprzedaż w USA najnowszej Zeldy niż samej konsoli. Zostając jeszcze przy Nintendo. Jeśli jesteś zdolnym hakerem, to hydraulicy zapłacą ci spore pieniądze za odnalezienie luk w zabezpieczeniu Switcha. Chyba nie muszę namawiać dłużej hakerów, by podjęli wyzwanie?A teraz coś dla fanaty... eee to znaczy dla fanów Gwiezdnych Wojen. W sieci pojawił się zwiastun VIII epizodu zatytułowanego Ostatni Jedi. Film swoją premierę w Polsce będzie miał 14 grudnia. Do tego czasu na pewno jeszcze nie raz usłyszymy o Gwiezdnych Wojnach.
Zostańmy jeszcze przy tym uniwersum. Do sieci wyciekł zwiastun Battlefront 2, na którym możemy zobaczyć mieszankę postaci, chyba, że wszystkich filmowych odsłon tej sagi. I wszystko na to wskazuje, że tryb fabularny dla pojedynczego gracza będzie podobnie skonstruowany, co ten z BF 1.
Pozostajemy jeszcze w kosmicznych klimatach. Jeśli ktoś z was myślał, że nowy patch do Andromedy poprawia tylko animacje postaci, to srogo się zawiedzie. Twórcy załadowali wraz z nim najnowsze zabezpieczenie Denuvo, które jak na razie nie zostało obalone. Czyli piratom nie zostało nic innego, jak grać postaciami z krzywymi mordami.
Prey dostanie demo. Pewnie wielu z was zakrzyknie huuuraaa. Ale hola PCeciarze. Nie dla psa kiełbasa. I posiadacze blaszaków muszą się obejść smakiem. To trochę dziwne posunięcie i ciężko ostatnio wierzyć na słowo wydawcy, że wersja PC będzie dobrze z optymalizowana i bez żadnych błędów. Ok, to co? Cofamy preordery?


A teraz mam dobrą wiadomość. Sklep Microsoftu niebawem pozwoli zwrócić zakupioną grę niezadowolonemu z niej klientowi. To tak jak na Steam. Są oczywiście pewne warunki, które musimy spełnić, ale są dość przychylne graczowi i raczej dużych problemów z tym nie będziemy mieli. A więc tak. By grę zwrócić musimy: nie grać w nią dłużej niż dwie godziny. Przy dużych krapach raczej nikt z tym nie będzie mieć problemów, bo grać dłużej niż pół godziny w taki tytuł, to sadomasochizm. Kolejny warunek, to 14 dni. Po upływie tego czasu nie będziemy mogli zwrócić gry. I zwrócić grę będziemy mogli po upływie jednego dnia po zakupie. Microsoft oczywiście zastrzega sobie, że może odmówić zwrotu kasy graczom, którzy nadużywają zwrotów. Niestety nie określono, co to oznacza nadużywanie.Z ostatniej chwili. W trakcie pisania tego artykułu w sieci pojawił się oficjalny zwiastun Battlefronta 2. Poznaliśmy także kilka szczegółów o grze. Gra premierę będzie mieć 17 listopada, a tryb fabularny dla pojedynczego gracza będzie opowiadać o losach jednego z żołnierzy sił elitarnych Imperium. Czyli epizodycznego trybu jak w BF1 raczej nie uświadczymy w nowym Battlefroncie. W sumie to dobrze, bo szczerze mówiąc jakoś mnie on na dłużej nie przyciągnął do monitora. I to już chyba wszystkie najciekawsze moim zdaniem wydarzenia z branży. Po więcej zapraszam na Facebooka.
  

Komentarze